FORD TRANSIT VAN
NOWY FORD TRANSIT VAN
 
 

NOWY FORD TRANSIT

Nowy Ford Transit to największy van w swojej klasie, który oferuje kilka wersji rozstawu osi, kabin i wysokości dachu oraz różne silniki i rozwiązania zarówno przestrzeni ładunkowej, jak i pasażerskiej. Pozwala to na łatwe dobranie pojazdu do specyfiki wykonywanej pracy. Powiedz nam, czym się zajmujesz i czego oczekujesz, a my na pewno znajdziemy Forda Transit pasującego do Twojego biznesu.

Na długiej liście najnowocześniejszych technologii znajduje się m.in. Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy, inteligentny tempomat oraz system poprawiający stabilność na zakrętach (TVC). Ich zadaniem jest ułatwienie jazdy zarówno w trasie jak i po mieście. Duża część zastosowanych rozwiązań działa automatycznie, co pozwala kierowcy lepiej skoncentrować się na sytuacji panującej na drodze. Z kolei technologie ograniczające spalanie, takie jak ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging), pomagają ograniczyć zużycie paliwa przez silnik, zachowując jednocześnie jego wysoką moc i elastyczność.


Przestrzeń ładunkowa w nowym Fordzie Transit  oferuje spore możliwości transportowe. Jej pojemność może wynosić nawet 15,1 m3 i pozwala zmieścić ładunek o długości do 4,2 m. Natomiast fabrycznie montowany hak holowniczy umożliwia holowanie przyczepy o łącznej masie do 3,5 tony.


Inżynierowie Forda wypracowali również skuteczne metody zabezpieczenia ładunku i samego Forda Transit przed złodziejami. Dlatego zastosowano ultramocne zamki i blokady oraz zaawansowane technologicznie systemy alarmowe. Wszystko po to, aby zaoszczędzić Ci kłopotów.

Dowiedz się więcej o wrażeniach z jazdy, konstrukcji, użyteczności, kosztach, wydajności, osiągach, bezpieczeństwie, parametrach oraz dostępnych rodzajach nadwozia i wersjach nowego Forda Transit.

Pojazd, który wykonuje stawiane przed nim zadania

Nowy Ford Transit to odpowiedź na oczekiwania rynku. Został zaprojektowany tak, aby poradził sobie w każdych warunkach i skutecznie wspierał swoich użytkowników w wydajnej pracy, przy okazji dbając o ich portfele. Możliwości transportowe  i trwałość tego vana plasują go w ścisłej czołówce samochodów dostawczych. Nadwozie charakteryzuje się nowoczesnym designem i profilem, który zmniejsza opory powietrza, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia paliwa. Z kolei wnętrze jest funkcjonalne, stylowe i komfortowe. Bardziej pasuje do samochodu osobowego i pozwala zapomnieć, że prowadzimy Forda Transit – samochód dostawczy stworzony na wiele lat ciężkiej pracy.

  

 

Bądź zawsze w kontakcie – gdziekolwiek
i kiedykolwiek będziesz

 

Ulice miast, autostrady, drogi miejskie i wiejskie... Ford Transit zadba o Twoją wygodę i bezpieczeństwo, oraz o to, żebyś zawsze był w kontakcie – niezależnie od tego, gdzie będziesz pracować. Szeroka gama nowoczesnych technologii ułatwi prowadzenie pojazdu i parkowanie. W bogato wyposażonej kabinie, pełnej różnych schowków, możesz odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą prostych komend głosowych. Dzięki temu nie musisz odrywać rąk od kierownicy a wzroku od drogi, a całą swoją uwagę możesz skupić na prowadzeniu pojazdu.

Każde rozwiązanie zastosowane w nowym Fordzie Transit, ma swoje praktyczne zastosowanie.

Ford SYNC – zaawansowana technologia obsługi głosowej

Ford SYNC pozwala kontrolować odtwarzanie muzyki oraz odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne za pomocą prostych komend głosowych. Jeśli na przykład jednym z Twoich kontaktów w telefonie komórkowym jest „home” („dom”), wystarczy powiedzieć „Call home” („zadzwoń do domu”), a system automatycznie wybierze numer. Polecenia głosowe ułatwiają także słuchanie muzyki z pamięci USB, odtwarzacza MP3 czy urządzenia iPod® oraz telefonu komórkowego obsługującego technologię Bluetooth® (funkcja strumieniowego przesyłania muzyki – audio streaming). *Nazwa Bluetooth® i oznaczenia graficzne oraz logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc., a ich wykorzystanie przez Ford Motor Company podlega odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Komfort podczas długich tras

Tempomat pozwala utrzymać ustawioną prędkość do chwili naciśnięcia pedału gazu lub hamulca. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z przełączników  sterujących na kierownicy.

Dodatkowo  regulowany ogranicznik  prędkości minimalizuje ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich tras.

Łatwiejsze cofanie dzięki kamerze

Słupki, kosze na śmieci, niskie murki czy bawiące się dzieci – na wyświetlaczu umieszczonym w lusterku wstecznym, kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System dodatkowo wyświetla wirtualne linie, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera uruchamia się automatycznie, po wybraniu biegu wstecznego.

Czujniki parkowania – czyli bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomogą ocenić, jak daleko znajdują się wszelkie przeszkody z przodu i z tyłu samochodu. Po ich wykryciu uruchamiany jest sygnał dźwiękowy, którego częstotliwość wzrasta w miarę zbliżania się do przeszkody. Funkcja ta została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa podczas parkowania.

Ford Transit to samochód stworzony do pracy. Dlatego charakteryzuje się szeroką gamą praktycznych rozwiązań, które usprawnią wykonywanie codziennych obowiązków bez względu na specyfikę Twojego biznesu.


Bardziej komfortowe przednie fotele

Siedzenie kierowcy i kierownica są w pełni regulowane. Pozwala to każdemu na znalezienie idealnej pozycji do prowadzenia pojazdu. Fotel dodatkowo wyposażono w podłokietnik. Jako opcja dostępne są funkcje podparcia odcinka lędźwiowego oraz podgrzewania. Wszystkie siedzenia spełniają standardy wytrzymałości określone dla samochodów użytkowych, ale jednocześnie zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać komfort, jaki znaleźć można w samochodach osobowych.

Ford Transit – Twoje mobilne biuro

W kabinie znajdziesz wszystko, co niezbędne do pracy. Wybierając wersję z podwójnym przednim siedzeniem pasażera, środkowe siedzenie w serii Trend można złożyć tak, aby powstał praktyczny stolik na laptopa czy teczkę z dokumentami. W kokpicie umieszczono sporo pomysłowych i pojemnych schowków, takich jak 93-litrowy schowek znajdujący się pod podwójnym przednim siedzeniem pasażera, skrytka w desce rozdzielczej z 12-woltowym gniazdem (idealne miejsce na telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 lub iPada), miejsce na rękawiczki czy segregatory formatu A4. W kabinie nie zabraknie również uchwytów na butelki z napojami czy kubki.

Połączenie rozrywki i funkcjonalności

Cechą wspólną wszystkich wersji nowego Forda Transit jest połączenie technologii, które dostarczają rozrywki, z rozwiązaniami ułatwiającymi poruszanie się po drogach i zwiększającymi bezpieczeństwo. Wśród wyposażenia opcjonalnego znajduje się zarówno zaawansowany system audio z radiem cyfrowym (DAB), odtwarzacz CD, port USB, znakomite głośniki, wielofunkcyjny wyświetlacz, jak i nawigacja z mapami całej Europy czy Ford SYNC z zaawansowanym systemem sterowania głosem.

Składane lusterka boczne

Lusterka boczne są elementem samochodu, który w łatwy sposób można uszkodzić podczas poruszania się po wąskich uliczkach lub w trakcie parkowania. Dostępne jako opcja, elektrycznie sterowane lusterka składają się za naciśnięciem przycisku, co pozwala uniknąć ich uszkodzenia. Lusterka są również podgrzewane, co umożliwia bezpieczniejszą jazdę w ujemnych temperaturach.

Automatyczne wycieraczki

Wycieraczki z czujnikiem deszczu włączają się automatycznie w momencie wykrycia pierwszych kropli deszczu i dostosowują prędkość działania do warunków pogodowych i prędkości jazdy. Automatyczne wycieraczki są dostępne jako wyposażenie opcjonalne z automatycznymi reflektorami. (patrz poniżej).

Automatyczne reflektory – włączają się wtedy, gdy są potrzebne

Nowy Ford Transit wyposażony jest w czujniki, które wykrywają niższe natężenie światła dziennego i automatycznie uruchamiają reflektory – zarówno gdy zapada zmrok, jak i w momencie wjazdu do tunelu. Sprawia to, że jazda jest nie tylko łatwiejsza, ale również bezpieczniejsza. Automatyczne reflektory są dostępne jako wyposażenie opcjonalne wraz z automatycznymi wycieraczkami z czujnikiem deszczu.

Specjalna wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej

W wyposażeniu standardowym dostępna jest wytrzymała wykładzina podłogowa, która nie tylko chroni podłogę, lecz także wygłusza hałas podczas jazdy. Wykładzina sięga teraz na wysokość 10cm bocznych ścian przedziału ładunkowego, a uchwyty mocowania ładunku zostały przeniesione z podłogi na ściany boczne, co pozwoliło zrezygnować z zagłębień w podłodze i uzyskać płaską powierzchnię. Wszystko to pozwala na łatwe utrzymanie czystości – zarówno zamiatanie jak i zmywanie na mokro i chroni blaszane elementy nadwozia przed kontaktem z wodą.

Ford Easy-Fuel – zawsze zatankujesz właściwe paliwo

Ford Easy Fuel to rozwiązanie wlewu paliwa, w którym zrezygnowano z tradycyjnego korka. Specjalna mechaniczna klapka otwiera wlew do baku, tylko po włożeniu do niego odpowiedniej końcówki pistoletu dystrybutora. Dzięki temu nigdy nie zatankujesz niewłaściwego rodzaju paliwa!

Regulowana kolumna kierownicza

Kolumna kierownicza - regulowana w dwóch płaszczyznach - jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu można znaleźć idealną pozycję do prowadzenia pojazdu.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Koniec skrobania przedniej szyby! Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze szybko usuną lód i śnieg.

Maksymalna wydajność. Minimalne koszty eksploatacyjne

Ford Transit przez wiele lat pracował na reputację pojazdu wydajnego i praktycznego. Niezależnie od wybranej wersji rozstawu osi, wysokości dachu czy stylu kabiny, na pewno będziesz mieć do dyspozycji dużą przestrzeń ładunkową o znacznej długości. Przestrzeń ta została tak zaprojektowana, aby maksymalnie zwiększyć jej pojemność. Dzięki temu w każdym modelu zmieszczą się cztery europalety, a w modelu L4 nawet pięć. Tylne i boczne drzwi zostały przystosowane do przeprowadzenia załadunku i rozładunku w jak najkrótszym czasie.

Wydajność Forda Transit zwiększy w Twojej firmie możliwość uzyskania wyższych dochodów, a niskie koszty eksploatacyjne przełożą się na dodatkowe oszczędności.

Najbardziej ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni

Przestrzeń ładunkowa jest doskonale przemyślana, co bezpośrednio przekłada się na szeroki przekrój możliwości transportowych oraz sprawniejszy załadunek. Ściany boczne i podniesienie dachu zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować ilość przestrzeni do wykorzystania. Wszystkie wersje Forda Transit wydłużono o ok. 300 mm, co pozwala na bezproblemowy transport długich przedmiotów.

Więcej miejsca na długie przedmioty

Wnętrze nowego Forda Transit daje duże możliwości transportowe. Teraz pomieścisz w nim ładunek, który w innych pojazdach tego typu trzeba przewozić na bagażniku dachowym. Długość przestrzeni ładunkowej została zwiększona. W zależności od tego, który model wybierzesz, w ładowni pomieścisz przedmioty o długości 3,04 m, 3,49 m lub 4,21 m (bez demontażu stalowej przegrody).

Łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej

Szeroki i wytrzymały stopień jest zintegrowany z tylnym zderzakiem. Ułatwia to wejście do przedziału ładunkowego i ręczny załadunek.

Uchwyty do mocowania ładunku

Znajdujące się w ścianach bocznych punkty mocowania pomagają zachować wolną przestrzeń i umożliwiają bezpieczny transport praktycznie każdego rodzaju ładunku. Podobnie jak montowana w standardzie stalowa przegroda pełnej wysokości, spełniają one wymogi normy ISO i DIN.

Łatwiejszy i bezpieczniejszy załadunek dzięki dobremu oświetleniu

W nowym Fordzie Transit zastosowano oświetlenie przestrzeni ładunkowej o większej intensywności, niż te stosowane w poprzednich modelach. Jest ono montowane w standardzie. Natomiast jako opcja dostępne jest jeszcze jaśniejsze oświetlenie LED. Gdy mamy do czynienia z tak dużymi gabarytami przestrzeni ładunkowej, mocne oświetlenie jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Wytrzymałe i swobodnie przesuwające się boczne drzwi

W pojeździe o tej ładowności drzwi boczne pełnią bardzo ważną rolę. Są często wykorzystywane zarówno do załadunku, jak i rozładunku. Dlatego ich mechanizm musi być przyjazny w użyciu i niezawodny. W Fordzie Transit klamka działa lekko, a zapadka zabezpiecza drzwi, gdy są otwarte. Jeśli drzwi nie zostaną prawidłowo zamknięte czy zablokowane, zostaniesz o tym poinformowany ostrzegawczym sygnałem.

Szerokie tylne drzwi dwuskrzydłowe

Nowy Ford Transit został wyposażony w szerokie tylne drzwi dwuskrzydłowe. Zawierają uszczelkę, która jednocześnie zmniejsza hałas, wzmacnia zamknięcie i zapobiega przedostaniu się wody do przestrzeni ładunkowej. W zależności od wersji, opcjonalnie dostępne są drzwi z kątem otwarcia 270 stopni, oraz blokadą przy 90 stopniach, zawierającą odblaskowe elementy zwiększające bezpieczeństwo.

Dłuższy czas między przeglądami technicznymi

Każda część, każdy element Nowego Forda Transit zostały stworzone z najwyższej jakości materiałów. Skutkuje to zarówno wyższą wytrzymałością, jak i wydłużonymi okresami między przeglądami - co 50 000 km lub co 2 lata.

Wieloletnia gwarancja na perforację korozyjną

Ford jako dowód wytrzymałości modelu Transit, daje w standardzie 12-letnią gwarancję na perforację korozyjną nadwozia.

Zwiększona moc silników i oszczędność paliwa

Nowe, 2,2-litrowe silniki wysokoprężne TDCi z 6-biegowymi przekładniami dają większą moc i moment obrotowy, a jednocześnie zmniejszają zużycie paliwa. Dla zwiększenia ekonomiczności w Fordzie Transit zastosowano ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging), kontrole przyspieszania czy system Auto-Start-Stop. Każde z tych rozwiązań obniża koszty oraz zwiększa do maksimum zwrot z inwestycji.

Mocne i oszczędne silniki

Do napędu Forda Transit wykorzystano trzy zaawansowane 2,2-litrowe silniki TDCi. Jednostki te, poprzez 6-biegową skrzynię biegów, zapewniają 100, 125 lub 155 koni mechanicznych oraz do 385 Nm momentu obrotowego dostępnego w szerokim zakresie obrotów. Daje to bardzo wydajny i elastyczny układ napędowy oraz pozwala na rzadszą zmianę biegów.

Zastosowane rozwiązania techniczne zapewniają wyjątkową oszczędność paliwa, niską emisję CO2 oraz szybkie rozgrzewanie silnika nawet przy najniższych temperaturach. Wydajność Transita w nadwoziu Van zwiększają dodatkowo technologie Ford ECOnetic.

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia ładowania regeneracyjnego (Smart Regenerative Charging) wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora. W odróżnieniu od konwencjonalnych układów działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przekłada się to na jeszcze większą oszczędność paliwa i mniejszą emisję CO2.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy Ford Transit stoi w miejscu (na przykład przed światłami lub w korku) technologia Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest nadal dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, elektryczne szyby, światła, Ford SYNC), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! Wydajność systemu jest najbardziej zauważalna podczas jazdy po zatłoczonych ulicach miasta. Wtedy oszczędność paliwa może sięgnąć nawet 10% (cykl miejski).

Inteligentny system Ford EcoMode - bardziej efektywne prowadzenie samochodu

Nowatorski system Ford EcoMode bez przerwy ocenia wpływ sposobu prowadzenia samochodu na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Kierowca na bieżąco wie, które elementy wpływają na zmniejszenie, a które na zwiększenie zużycia paliwa.

Jeszcze większa oszczędność paliwa i mniejsza emisja CO2

Wybierz wersję ECOnetic z dedykowaną przekładnią E, która zwiększa o 7% przełożenie przekładni głównej. Rozwiązanie to wpływa korzystnie na oszczędność paliwa oraz niższą emisję CO2, która w tym przypadku wynosi tylko 169 g CO2/km.

Kontrola przyspieszania

Ten nowy, innowacyjny system kontroluje przyspieszanie pojazdu, uwzględniając poziom jego obciążenia. Oznacza to zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 15% – w zależności od Twojego stylu jazdy.

Wskaźnik zmiany biegów poprawiający ekonomikę jazdy

Wskaźnik umieszczony na desce rozdzielczej podpowiada, kiedy zmienić bieg, aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa. To prosty i skuteczny sposób na ekonomiczną jazdę.

Mały promień skrętu

Promień skrętu pojazdu Transit Van L2 wynosi tylko 11,9 m (w przypadku kabiny z podwoziem L1 - 11,4 m). Dłuższe modele również charakteryzują się większymi możliwościami manewrowymi, zwłaszcza że zastosowano w nich najnowocześniejsze wspomaganie kierownicy.

Maksymalne bezpieczeństwo Twoje i Twojego pojazdu

Lista technologii ułatwiających codzienną pracę kierowcy jest długa – od sprzężonego z układem hamulcowym systemu ułatwiającego ruszanie pod górę po Ford SYNC, który wezwie służby ratownicze, gdy dojedzie do wypadku. Inżynierowie wzięli również pod uwagę specyfikę pracy pojazdu i zatroszczyli się o jego ochronę oraz ładunku, wyposażając go w zaawansowane systemy alarmowe.

Ford Transit dysponuje różnorodnymi technologiami chroniącymi przed niemal każdą ewentualnością – zarówno Ciebie, jak i sam pojazd oraz jego ładunek.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Funkcja wzywania pomocy (Emergency Assistance) jest kluczowym elementem systemu SYNC. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon jest podłączony do SYNC, system może wykorzystać go, do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. Połączenie można w każdej chwili przerwać. Funkcja Emergency Assistance otrzymała nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów podczas ceremonii Global Mobile Awards w 2012 r.

*Funkcja wzywania pomocy dostępna jest w ponad 30 krajach europejskich. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Nawiązuje bezpośrednie połączenie z numerem 112 za pośrednictwem sparowanego wcześniej z Ford SYNC telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth osoby podróżującej w pojeździe. Nie jest obsługiwana we wszystkich europejskich językach.

Zaawansowany system pomagający utrzymać prawidłowy pas ruchu

Korzystający z przedniej kamery, system kontroli pasa ruchu stale monitoruje drogę przed samochodem. Jeśli pojazd przypadkowo zjedzie z pasa, system wyda ostrzeżenie w postaci wibracji kierownicy i symbolu graficznego na wyświetlaczu. Technologia ta automatycznie wyłącza się przy prędkości poniżej 70 km/h, nie przeszkadzając tym samym w manewrowaniu i poruszaniu się w ruchu miejskim. System można również wyłączyć manualnie.

System monitorowania koncentracji kierowcy

System ten kontroluje poziom zmęczenia kierowcy. Jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji, w zestawie wskaźników pojawi się ikona ostrzegawcza, sugerując przerwę w podróży. Za tę zaawansowaną technologię Ford zdobył prestiżową nagrodę Euro NCAP.*

* Nagroda przyznana za system monitorowania koncentracji kierowcy w Fordzie Focus.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

System ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) sprzężony jest z układem hamulcowym i utrzymuje nacisk na hamulce przez dodatkowe 2,5 sekundy. Zapewnia to kierowcy czas i kontrolę podczas przekładania stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

  

Pomoc w utrzymaniu kontroli na zakrętach

Jeżeli zbyt szybko wejdziesz w zakręt (na przykład zjeżdżając z autostrady) i zaczniesz tracić panowanie nad pojazdem, system TVC wykryje niebezpieczeństwo i automatycznie zredukuje moment obrotowy silnika i uruchomi hamulce, aby zmniejszyć prędkość.


Światła doświetlające zakręty

W momencie uruchomienia kierunkowskazu i skrętu kierownicą uruchamiają się reflektory doświetlające drogę po bokach samochodu. Zapewniają one lepszą widoczność, tym samym zwiększając bezpieczeństwo podczas wykonywania manewrów.

 

Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

Układ stabilizacji przyczepy (TSC) wykrywa niepożądane zachowanie holowanej przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad holowaną przyczepą.

Ostrzeżenie kierowcy jadącego z tyłu o ostrym hamowaniu

Podczas nagłego silnego hamowania automatycznie włączają się światła awaryjne pojazdu, aby ostrzec innych kierowców o zagrożeniu.

Dodatkowa moc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) pomaga w osiągnięciu maksymalnej skuteczności hamowania w sytuacjach awaryjnych. Układ rozpoznaje sytuacje nagłego hamowania i automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym w celu zapewnienia maksymalnej siły hamowania. Aby jeszcze mocniej skrócić drogę hamowania, zastosowano nowy system hydraulicznego wspomagania tylnych hamulców, który uruchamia się, gdy włączony jest system ABS.

Ochrona przed przewróceniem

System kontroli ryzyka wywrócenia pojazdu (ROM) monitoruje zachowanie pojazdu i wyczuwa utratę stabilności. W momencie zagrożenia zmniejsza moment obrotowy silnika i wyhamowuje każde koło z osobna, korygując nadsterowność i przywracając pojazdowi odpowiednią stabilność.

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Nowy Ford Transit może być wyposażony w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu. Jeśli chcesz, poduszkę powietrzną pasażera możesz w każdej chwili dezaktywować – o jej wyłączeniu będzie Ci przypominać kontrolka na desce rozdzielczej.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany system kontroli trakcji (TCS) zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność zawsze, gdy są one najbardziej potrzebne. W przypadku wykrycia poślizgu koła przy małej prędkości, system ten kieruje większy moment obrotowy na koło dysponujące w danej chwili lepszą przyczepnością.

Pełna kontrola, bez względu na obciążenie

System kontroli obciążenia pojazdu (LAC) sprzężony jest z układem ESC, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie. Układ ten jest bardzo wartościowy szczególnie w przypadku dużych vanów takich jak Ford Transit.

  

W standardowym wyposażeniu nowego Forda Transit znajduje się centralny zamek sterowany pilotem. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.

Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach zabezpieczone są przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

  

Automatyczne zamykanie zamków

Blokada drzwi automatycznie zarygluje zamki we wszystkich drzwiach, gdy tylko ruszysz z miejsca. System ten montowany jest w standardzie, a włącza się go lub wyłącza poprzez panel instrumentów. Aby pomóc służbom ratowniczym, każdy pojazd ma funkcję automatycznego odblokowywania zamków w drzwiach w razie kolizji, która aktywowana jest w zależności od siły uderzenia.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru jako opcja

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub pokrywy silnika. Dla jeszcze większej ochrony możesz zamontować system alarmowy Thatcham Category 1. Uaktywnia się on automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Niezależne zasilanie alarmu

Syrena alarmowa z niezależnym zasilaniem stanowi dodatkowe zabezpieczenie i jest dostępna wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu spowoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć przez odcięcie akumulatora.

 


 

Jeden van, niezliczone możliwości

Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, Kombi Van, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną oraz autobus M2. Pięć długości nadwozia i trzy wysokości dachu. Powiedz czym się zajmujesz, a na pewno znajdziemy Forda Transit dopasowanego do Twoich potrzeb.

Rozstaw osi: L2 (średni), L3 (długi), L4 ( długi – wydłużone nadwozie) 

Wysokość dachu: H2 (średni) i H3 (wysoki) 

Dopuszczalna masa całkowita: 2900–4700 kg 

Siedzenia: 2–3

Rozstaw osi: L2 (średni), L3 (długi), L4 ( długi – wydłużone nadwozie) 

Wysokość dachu: H2 (średni) i H3 (wysoki) 

Dopuszczalna masa całkowita: 2900–3500 kg 

Siedzenia: 2–7

 

Kombi

Rozstaw osi: L2 (średni), L3 (długi), L4 (długi – wydłużone nadwozie) 

Wysokość dachu: H2 (średni) i H3 (wysoki) 

Dopuszczalna masa całkowita: 3100–3500 kg 

Siedzenia: 2–9

 

Podwozie z kabiną

Rozstaw osi: L1 (krótki), L2 (średni), L3 (długi), L4 (długi – wydłużona rama), L5 (długi – wydłużona rama jumbo) 
Wysokość dachu: H1 (niski)
Siedzenia: 2–3

Podwozie z podwójną kabiną

Rozstaw osi: L2 (średni), L3 (długi), L4 (długi – wydłużona rama), L5 ( długi – wydłużona rama jumbo) 

Wysokość dachu: H1(niski)

Siedzenia: 2–7Rozstaw osi: L3 (długi), L4 ( długi – wydłużone nadwozie) 

Wysokość dachu: H2 (średni) i H3 (wysoki) 

Dopuszczalna masa całkowita: 4100–4600 kg 

Siedzenia: 14–18 
 
SAMOCHODY OSOBOWE
AKTUALNOŚCI
GALERIA
SUBSKRYPCJA
 
P.P.U.H BUSTAN
Ul. Ujejskiego 17-19
48-300 Nysa

TEL: 77 409 12 50
FAX: 77 409 12 51
e-mail: info@bustan.pl