FORD RANGER

      FORD RANGER 4x4   

AKTUALNY CENNIK FORDA RANGER (kliknij aby pobrać) 

                                                     

 

Ford Ranger został poddany bezlitosnym testom w najbardziej nieprzyjaznych warunkach, w ekstremalnych temperaturach, w najtrudniejszym terenie na Ziemi. Jest gotów na najcięższe wyzwania, jakie przed nim postawisz!

Nowa linia silników wysokoprężnych Duratorq sprawia, że Ford Ranger jest mocny jak nigdy dotąd. Możesz nim przewozić ładunek do 1,336 kg i ciągnąć przyczepę o maksymalnym ciężarze 3,350 kg. Przy swojej olbrzymiej mocy zużywa mniej paliwa i spełnia europejskie normy dotyczące emisji spalin Euro Stage V.

Ford Ranger jest pierwszym w historii pick-upem nagrodzonym przez Euro NCAP maksymalną liczbą pięciu gwiazdek za bezpieczeństwo.

  

Nowa linia silników wysokoprężnych Duratorq sprawia, że Ford Ranger jest mocny jak nigdy dotąd. Możesz nim przewozić ładunek do 1,336 kg i ciągnąć przyczepę o maksymalnym ciężarze 3,350 kg. Przy swojej olbrzymiej mocy zużywa mniej paliwa i spełnia europejskie normy dotyczące emisji spalin Euro Stage V.

Ford Ranger jest pierwszym w historii pick-upem nagrodzonym przez Euro NCAP maksymalną liczbą pięciu gwiazdek za bezpieczeństwo.


Ford Ranger

Ford Ranger zdobył nagrodę „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013”.

 

Wszyscy jurorzy jednogłośnie uznali nowego Forda Ranger numerem jeden wśród pickupów, doceniając jego doskonałe właściwości jezdne zarówno na asfalcie, jaki i poza ubitymi drogami, bogatą gamę silnikową, dużą ładowność i dużą siłę uciągu przyczepy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Ford Ranger zdobył nagrodę „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013” po przeprowadzeniu serii wyczerpujących testów na poligonie doświadczalnym Millbrook w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii, w których zdobył 47 punktów – to więcej, niż suma punktów uzyskanych przez zdobywców drugiego i trzeciego miejsca łącznie, czyli Isuzu D-Max i Volkswagena Amarok. Przedstawiciele Forda odebrali tę prestiżową nagrodę z rąk przewodniczącego jury Pietera Wiemana podczas Fleet Transport EXPO 12 w Dublinie.


Najważniejsze parametry FORDA RANGER

 

Całkowicie nowy Ranger, wyposażony w zaawansowany silnik wysokoprężny, sześciobiegową skrzynię biegów, innowacyjną technologię, systemy bezpieczeństwa i zabezpieczenia, podoła każdemu wyzwaniu! 

Odkryj te i wiele innych rozwiązań zastosowanych w nowym Fordzie Ranger.

 

Nowy, bardziej precyzyjny układ kierowniczy

Nowy układ kierowniczy z mechanizmem zębatkowym Forda Ranger zapewnia dokładniejsze, bardziej precyzyjne prowadzenie. Jego zadaniem jest poprawa możliwości manewrowania przy niskich prędkościach, na przykład podczas parkowania czy jazdy wąską, terenową drogą. Do osiągnięcia maksymalnego promienia skrętu (12,7 m) wystarczy zaledwie 3,5 obrotu kierownicy.

Ford Ranger

Przełączenie napędu na 4x4 pozwala na jazdę po każdej nawierzchni

Dajemy Ci do wyboru trzy tryby jazdy: 4x2 - do jazdy w normalnych warunkach drogowych, 4x4 (High Range - wysoki zakres prędkości) – do jazdy na drogach o gorszej nawierzchni i terenowych oraz 4x4 (Low Range - niski zakres prędkości) – do jazdy w najcięższych warunkach terenowych. Przy użyciu elektronicznego systemu „Shift-on-the-fly” można podczas jazdy przechodzić z trybu 4x2 na 4x4H (High Range). System działa we współpracy z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy (ESP) i elektronicznym systemem kontroli napędu (ETC).

Ford Ranger

Ranger dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy

Inteligentna automatyczna przekładnia z oprogramowaniem do rozpozanwania stylu jazdy kierowcy pozwala na dostosowanie wybranego trybu do stylu jazdy, na przykład: ekonomicznego, wysokich osiągów, sportowego, jazdy w górę, jazdy w dół, holowania oraz 4x4 w zakresie wysokim bądź niskim.

 

Oprogramowanie „uczy się” stylu jazdy kierowcy i dostosowuje do niego wykorzystanie przekładni. Oznacza to, że przy spokojnej jeździe uzyskuje się większe dopracowanie i niższe zużycie paliwa, natomiast bardziej agresywny styl jazdy wyzwoli ostrzejsze, bardziej sportowe reagowanie samochodu.

Ford Ranger

Łatwiejsze, bezpieczniejsze cofanie dzięki kamerze cofania

Obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie zamontowanym w lusterku wstecznym. Takie rozwiązanie sprawia, że cofanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Dodatkowo, dzięki widocznemu w kamerze hakowi holowniczemu, sprawniej dołączysz przyczepę.

Ford Ranger

Czujniki, które umożliwiają bezstresowe parkowanie

Gdy Ranger ma włączony wsteczny bieg (bez przyczepy), czujnik wydaje ostrzeżenie dźwiękowe, jeśli jakiś obiekt zostanie zostanie wykryty w odległości mniejszej niż 1,8 m od tyłu samochodu. Coraz częstsze sygnały wskazują na zbliżanie się do przeszkody, dzięki czemu łatwo unikniesz zderzenia. (Prosimy sprawdzić dostępność w różnych modelach.)

Ford Ranger

Bezpieczna obsługa bez używania rąk: Bluetooth® ze sterowaniem głosowym

Pozwala wykonywać i odbierać połączenia z telefonu komórkowego, zmieniać muzykę oraz obsługiwać wiele innych funkcji nowego Forda Ranger - wystarczy jedno słowo. Od teraz nie trzeba odwracać wzroku od drogi ani zdejmować rąk z kierownicy!

Ford Ranger

Ford Easy-Fuel, czyli tankowanie bez ryzyka nalania niewłaściwego paliwa

Zatankowanie niewłaściwego paliwa do Twojego Forda Ranger jest prawie niemożliwe – po prostu niewłaściwa końcówka nie będzie pasować do wlewu. Do tego przy tankowaniu nie pobrudzisz sobie rąk, ponieważ Easy Fuel jest systemem bezkorkowym.

Wycieraczki, które automatycznie dostosowują się do intensywności opadów

Wycieraczki z czujnikiem deszczu automatycznie uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli. Jeżeli nie są dostępne w danym modelu, zamiast nich zamontowane będą wycieraczki z czujnikiem prędkości, które automatycznie dostosowują wybraną przez kierowcę prędkość wycieraczek do zmian prędkości pojazdu, gdyż im szybciej jedziesz, tym szybciej też deszcz gromadzi się na przedniej szybie.

Automatycznie składające się lusterka boczne

W wersji Limited i Wildtrak dostępne są podgrzewane elektryczne lusterka, które automatycznie składają się po zamknięciu pojazdu (lub po naciśnięciu przycisku regulacji lusterek). Pozwala to zapobiec ich przypadkowemu uszkodzeniu. Lusterka wyposażone są również w boczne kierunkowskazy oraz lampki, które oświetlają wysiadającym podłoże (dostępne w zależności od wersji).

Ustaw inną temperaturę dla siebie, a inną dla Twojego pasażera

korzystając z automatycznej klimatyzacji dwustrefowej

Dzięki systemowi ogrzewania przedniej szyby Quickclear nie trzeba już męczyć się czyszczeniem oszronionej szyby

System szybko usunie lód i zaparowanie przedniej szyby - nie trzeba już wychodzić na mróz i mozolnie jej skrobać. Standardowe wyposażenie modeli XLT, Wildtrak i Limited.

Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne

Dla zwiększenia bezpieczeństwa jazdy nocą, elektrochromatyczne lusterko automatycznie przyciemnia się tak, aby światła jadących z tyłu pojazdów nie oślepiały kierowcy. W modelu Wildtrak lusterko posiada także kamerę cofania. Lusterko elektrochromatyczne jest również na standardowym wyposażeniu modeli XLT i LimitedMocniejsze i bardziej ekonomiczne silniki wysokoprężne

3,2-litrowy silnik TDCi (diesel) dysponuje mocą 200 KM oraz momentem obrotowym 470 Nm.

Silniki o większej mocy wykorzystują turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT), która kontroluje ilość wytwarzanej mocy i momentu obrotowego. Poprawia rozruch i daje wiodący w klasie moment obrotowy przy niskich prędkościach, nawet bez dotykania pedału gazu - minimalizując zużycie paliwa i emisję spalin.

Ford Ranger

Nowe, sześciostopniowe skrzynie biegów pozwalają uzyskać oszczędność paliwa i zmniejszyć emisję CO2.

Dostępna jest już nowa, sześciostopniowa skrzynia biegów. Została ona starannie dopasowana do nowej linii silników wysokoprężnych. Ten precyzyjny system zapewnia płynną zmianę biegów, pomaga zmniejszyć emisję CO2 i jednocześnie ograniczyć wydatki na paliwo, a przy tym sprawia, że jazda samochodem jest jeszcze bardziej odprężająca.

 

Poza tym, automatyczna przekładnia dzięki zastosowanej technologii, szybciej i precyzyjniej zmienia biegi zapewniając lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa.

Ford Ranger

Mniejsze zużycie paliwa przy niskich oporach toczenia

Zaawansowana konstrukcja opon sprawia, że w trakcie jazdy wytwarzają mniejszy opór, do pokonania którego samochód zużywa mniej energii, a co za tym idzie mniej paliwa.

Ford Ranger

Niższy poziom emisji

Nowy Ranger może się poszczycić znacznie obniżoną emisją CO– już od 192 g/km.

Zarządzanie systemami elektrycznymi zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2

Stale szukamy rozwiązań, które zapewnią maksymalną ochronę środowisku naturalnemu. Praktycznie wszystkie nasze pojazdy oraz do 95% ich części można wykorzystać przy produkcji innych pojazdów bądź w procesach fabrycznych. Nasz zakład produkcyjny w Dagenham uzyskuje większość potrzebnej energii z turbin wiatrowych. Dodatkowo do wyciszenia wnętrza naszych samochodów wykorzystujemy materiał powstały z dżinsu i regenerowanej tapicerki.Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP)

ESP wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze, dzięki czemu bez względu na warunki kierowca zawsze zachowuje kontrolę nad sytuacją.

Ford Ranger

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Poniżej możesz zapoznać się z korzyściami płynącymi z zaawansowanych technologii jazdy, które wchodzą w skład ESP.

Ford Ranger

 • Dodatkowa kontrola podczas jazdy w dół

Zobacz prezentację wideo

Ford Ranger

 • Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Zobacz prezentację wideo

Ford Ranger

 • Kontrola kołysania przyczepy

Zobacze prezentację wideo

 • Technologia, która dostosowuje się do obciążenia
  Układ stabilizacji z kompensacją w zależności od obciążenia pojazdu (LAC) reguluje ESP. Ford Ranger bez względu na to czy przewozisz ładunek czy nie, zawsze zapewnia odpowiednie właściwości jezdne i stabilność.

 • Dodatkowa moc wspomagająca hamowanie awaryjne (EBA)

 • Ostrzeżenie kierowcy jadącego za Tobą o ostrym hamowaniu Światła awaryjnego hamowania (EBL)

 • Ochrona przed przewróceniem System zapobiegający przewróceniu pojazdu

Ford Ranger

 • Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku Układ przyczepności kół napędowych Forda Ranger (TCS)

Wiodący w swej klasie poziom bezpieczeństwa

Wszechstronny pakiet bezpieczeństwa Forda Ranger zawiera szeroką gamę rozwiązań - od zaawansowanego elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESP) po system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że Ranger stał się pierwszym w historii pick-upem nagrodzonym pięcioma gwiazdkami Euro NCAP!

Ford Ranger

Mocniejsze nadwozie dla maksymalnej ochrony

Wyjątkowa konstrukcja nadwozia Forda Ranger działa jak zbroja, absorbując siłę zderzenia i przenosząc ją z dala od pasażerów pojazdu. Ponadto nowa, wyższa linia przewężenia oraz boczne belki wzmacniające zwiększają ochronę przy bocznych uderzeniach.

Ford Ranger

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

Połączenie ABS z układem elektronicznego rozkładu sił hamowania (EBD) oznacza bezpieczne i skuteczne zatrzymywanie się oraz optymalną stabilność układu kierowniczego. Rozwiązania to zwiększa efektywność hamowania na zakręcie oraz skraca drogę niezbędną do wykonania tego manewru.

Poduszki powietrzne osłaniające Cię ze wszystkich stron

Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera. , boczne kurtyny powietrzne, poduszki boczne chroniące tułów oraz poduszka chroniąca kolana kierowcy to standardowe wyposażenie w nowym Fordzie Ranger. Boczne kurtyny powietrzne podczas zderzenia chronią głowy pasażerów przed uderzeniem w boczne szyby, natomiast poduszki powietrzne umieszczone na poziomie bocznych podparć przednich foteli zapewniają ochronę tułowia pasażerów w razie uderzenia w bok pojazdu.

Poduszka powietrzna dla pasażera z możliwością dezaktywacji

Istnieje możliwość wyłączenia poduszki powietrznej pasażera w sytuacji gdy jej otworzenie się mogłoby być niebezpieczne. Na przykład, gdy na siedzeniu pasażera zamontowany jest fotelik dziecięcy.

Ford Ranger

Zaawansowana technologia zwiększająca skuteczność działania pasów bezpieczeństwa

Napinacze przednich pasów bezpieczeństwa wyposażone są w samonawijacze, aby kierowca i siedzący obok boku pasażer mogli czuć się w pełni bezpiecznie.

Poprawiający bezpieczeństwo system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa

Gdy Ty lub Twój pasażer zapomnicie zapiąć pasy, nowy Ford Ranger przypomni Wam o tym obowiązku za pomocą wyświetlanego ostrzeżenia i sygnału dźwiękowego.

Ford Ranger

Bezpieczniejsze pasy dla małych pasażerów

Bezpieczeństwo, komfort i ochrona dzieci to sprawy pierwszorzędne. Dlatego w standardowym wyposażeniu znaleźć można zaczepy ISOFIX do mocowania fotelików dziecięcych. Jednym z nich jest zaczep górny, który znacznie zmniejsza ryzyko urazu głowy małego pasażera w razie wypadku.

Ford Ranger

Lepsza pozycja kierowcy

Podwyższona pozycja kierowcy gwarantuje znakomitą widoczność zarówno podczas jazdy miejskiej jak i poza terenem zabudowanym.

Ford Ranger

Cofająca się kolumna kierownicza pomaga chronić kierowcę przez urazami

Kolumna kierownicza w przypadku kolizji odsuwa się od kierowcy w kierunku deski rozdzielczej. Pomaga to zredukować ryzyko urazu podczas zderzenia.

Ford Ranger

Tempomat sprawia, że dłuższa jazda jest mniej męcząca

Wystarczy przy pomocy przełączników umieszczonych na kierownicy ustawić na tempomacie pożądaną prędkość, by podróże na większe odległości stały się znacznie mniej męczące.

Światła, które włączają się automatycznie wtedy, gdy są potrzebne

Lampki znajdujące się przy przednich drzwiach, oświetlają podłoże i wskazują drogę przy wsiadaniu oraz wysiadaniu. Zostają one uruchomione po zdalnym otwarciu samochodu lub wyłączeniu zapłonu - zapewniają lepszą widoczność przy wsiadaniu i wysiadaniu po zmroku. Dostępne w wyposażeniu wersji Limited i Wildtrak.

Ford Ranger

Sprawdzony w ekstremalnych warunkach

Nowy Ranger został poddany bezlitosnym testom w najbardziej nieprzyjaznych warunkach na całym świecie. W trakcie jazdy przez błoto,wodęśnieg i piach, zapewni Ci bezpieczeństwo i pełne panowanie nad pojazdem praktycznie w każdej sytuacji.

 

Szeroki wachlarz zabezpieczeń

We wszystkich trzech rodzajach nadwozia montowany jest zdalnie sterowany centralny zamek oraz system blokowania kierownicy i zapłonu.

Wiodąca w klasie ładowność i zdolność holowania

Nowy Ranger charakteryzuje się najlepszą w klasie ładownością i możliwościami holowania o imponujących wynikach – odpowiednio 1 336 kg i 3 350 kg.

Ford Ranger

Solidne zaczepy do bezpiecznego mocowania ładunku

Aby zapewnić bezpieczny transport ładunku, uchwyty mogą być umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu, a ich liczba zależna jest od typu kabiny. Wszystkie spełniają normy DIN.

Ford Ranger

Zamykana roleta zabezpieczająca i chroniąca ładunek

Dodatkowo zabezpiecza ładunek w skrzyni pick-upa. Roletę można zablokować w trzech różnych położeniach. Dostępna do modeli Wildtrak.

Ford Ranger

Wygodne gniazdo zasilania 12 V

Dostępne w standardowym wyposażeniu wersji XLT, Limited i Wildtrak. Gniazdko znajduje się w części ze skrzynią ładunkową. Umożliwia to podłączenie ustawionej w niej lodówki czy innego sprzętu elektrycznego.

Ford Ranger

System mocowania ładunku o różnej wielkości

System składa się z dwóch szyn (po jednej wzdłuż boku skrzyni ładunkowej) z dwoma przesuwanymi łącznikami, których położenie można ustawić odpowiednio do wielkości ładunku.

Bezpieczeństwo ładunku

Aby wszystko to, co przewozisz swym pick-upem dotarło do celu w nienaruszonym stanie, podwyższyliśmy ściany skrzyni ładunkowej oraz wyposażyliśmy ją w uchwyty do mocowania, zintegrowane wsporniki ładunku oraz dwie szyny z tyłu do transportu długich przedmiotów. (Prosimy sprawdzić dostępność w różnych modelach.)Niższe koszty eksploatacji

Nowy Ranger jest napędzany zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym Duratorq, którego zwiększona trwałość i konstrukcja jeszcze bardziej obniżają łączne koszty eksploatacji.

 • Dłuższe okresy międzyprzeglądowe

  Wydłużone z 20 000 km lub 1 roku do 30 000 km lub 2 lat.

 • Dłuższa ochrona antykorozyjna

  Nowy Ranger jest dobrze zabezpieczony przed korozją, zatem oferuje teraz 12-letnią gwarancję na korozję perforacyjną – najdłuższą, jaką kiedykolwiek oferowaliśmy.

Wzornictwo podkreślające moc, linia nadwozia zwiększająca oszczędność paliwa

Nowy Ford Ranger ma odważny, opływowy kształt i robi niesamowite wrażenie na drodze - jego wygląd nie tylko świadczy o dynamiczności, ale również przyczynia się do większej oszczędności paliwa i wyższej wydajności.

Nowa linia nadwozia

Nowy Ford Ranger może się poszczycić opływowym i nowoczesnym kształtem nadwozia, stworzonym z myślą o ciężkiej pracy. Aerodynamiczny przód zwiększa ekonomiczność, natomiast uniesiona linia boczna zapewnia lepszą ochronę pasażerów.

Ford Ranger

Prezentacja na drodze

Nowoczesna stylizacja nadwozia i bardziej dynamiczny wygląd zdradzają twardą naturę pojazdu oraz sprawiają, że nowy Ford Ranger robi imponujące wrażenie na każdym kierowcy.

Ford Ranger

Nowy przód

Bardziej opływowy kształt przodu auta pomaga zwiększyć aerodynamiczność pojazdu, poprawiając przy tym jego ekonomiczność i wydajność.

Podwyższona linia nadwozia

Podwyższenie linii bocznej oznacza nie tylko znakomitą ochronę osób znajdujących się w kabinie, ale także wizualnie podkreśla masywny wygląd Rangera.

Ford Ranger

Zintegrowana skrzynia ładunkowa

Każdy rodzaj kabiny ma specyficzny dla siebie typ skrzyni ładunkowej, której górne rzeźbienie łączy się z samą kabiną, co dodaje Fordowi Ranger bardziej śmiałego, opływowego wyglądu.

Automatyczne reflektory przednie

Gdy czujniki wykryją mniejsze natężenie światła dziennego, automatyczne reflektory samoczynnie włączą się. (Prosimy sprawdzić dostępność w różnych modelach.)

Ford Ranger

Optymalna przyczepność dzięki nowym, większym kołom

Nowy Ranger XL ma w standardzie montowane 16-calowe stalowe felgi, a wersja XLT może pochwalić się alufelgami.

 

Większe opony oznaczają znakomitą przyczepność bez względu na to, jak zdradliwe jest podłoże. Daje to kierowcy większą pewność siebie i lepszą kontrolę nad pojazdem.

Ford Ranger

Pięć nowych typów opon

Z ponad 100 opon, które poddaliśmy bezlitosnym testom w najbardziej ekstremalnych warunkach na Ziemi, przetrwało tylko pięć. Następnie udoskonaliliśmy je, aby zapewnić produkt najwyższej jakości. Dlatego jadąc nowym Fordem Ranger, masz znakomitą przyczepność, niski poziom hałasu oraz wysoki komfort podróży nawet po bezdrożach.

Dopracowany styl

Wszystkie modele Forda Ranger, począwszy od XLT, mają przyciemniane szyby, natomiast wersja XLT i Limited posiadają dodatkowo chromowane elementy oraz szeroki wybór lakierów metalicznych.

 

Akcesoria do pracy

Otrzymujesz do wyboru pełen zakres akcesoriów, pozwalających idealnie dopasować nowego Forda Ranger do wymagań Twojej firmy i sposobów spędzania wolnego czasu. Wszystkie zostały przemyślane tak, by odpowiadało stylowi Forda Ranger. Na wyposażenie dodatkowe składają się:

 

 • Roleta zasłaniająca skrzynię ładunkową

 • Miękka pokrywa skrzyni ładunkowej

 • Zabudowa Skrzyni typu Hard top

 • Twarda pokrywa skrzyni ładunkowej

 • Wykładzina skrzyni ładunkowej (z 12-voltowym gniazdkiem lub bez)

 • System mocowania ładunku

 • Zestaw do zamocowania tachografu

 • Programowalna nagrzewnica zasilana paliwem

 • Hak holowniczy

Więcej przestrzeni, więcej komfortu, więcej wyboru

Odpowiedni do pracy. Znakomity do wypoczynku. Nowy Ranger ma wygląd twardziela, lecz wewnątrz skrywa przyjazną i komfortową przestrzeń.

Intuicyjnie zaprojektowane wnętrze

Każda z trzech wersji kabiny została poszerzona, co oznacza większą przestrzeń dla wszystkich pasażerów. Wersja z podwójną kabiną pochwalić się może największą przestrzenią na nogi w swojej klasie!

Ford Ranger

Przestronna kabina

Podwyższona pozycja za kierownicą gwarantuje lepszą widoczność i poczucie większej przestrzeni w kabinie.

Ford Ranger Wildtrak

Komfort samochodu osobowego

Aby zapewnić odpowiedni komfort, nowoczesne wnętrze Forda Ranger wyposażyliśmy w wysokiej jakości materiały, regulowane przednie fotele oraz największą w klasie przestrzeń na nogi. Teraz jadąc na spotkanie biznesowe, teren budowy czy plażę, zawsze będziesz czuć się tak wygodnie, jak w samochodzie osobowym.

Ford Ranger

Nowe przednie fotele

Regulowane przednie fotele zapewniają większy komfort jazdy nowym Fordem Ranger. Szeroki zakres regulacji pozwala uzyskać wygodną pozycję siedzącą. Ustawić można nawet wsparcie odcinka lędźwiowego czy podgrzewanie fotela.

 

Wszystkie przednie fotele są podwyższane, dlatego pasażerowie mają doskonałą widoczność. Takie rozwiązanie daje również kierowcy więcej czasu na reakcję, a tym samym zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim pasażerom.

Ford Ranger

Wygodniejsze siedzenia tylne

Ponieważ kabina nowego Forda Ranger jest bardziej przestronna, pasażerowie tylnych siedzeń mają więcej miejsca na nogi. Wersja z kabiną podwójną jest pod tym względem najlepsza w swojej klasie.

 

W zależności od modelu, na wyposażeniu znajdują się także zagłówki, środkowy podłokietnik i uchwyty na kubki. W niektórych wersjach tylne siedzenia można złożyć, co zapewnia więcej miejsca na ładunek i łatwiejszy dostęp do znajdujących się pod siedzeniami schowków. Przedłużona kabina może posiadać dodatkowe składane siedzenia, przeznaczone do przewozu osób. 3-punktowe pasy bezpieczeństwa są standardem w każdym Rangerze.

 

To jeszcze nie wszystko: gdy wybierasz się w podróż z rodziną, masz do dyspozycji mocowania do fotelików samochodowych ISOFIX.

Ford Ranger Limited

Cztery wersje wyposażenia

Specyfikacja wnętrza uzależniona jest od modelu. Modele XL są bardziej funkcjonalne, XLT i Limited szczycą się większym luksusem, podczas gdy Wildtrak to samochód bardziej sportowy, z siedzeniami ze skóry perforowanej i Alcantara.

 

Z wielką starannością podeszliśmy do kwestii dobrania kolorów. Wnętrze ma srebrno-chromowe wykończenia i nowoczesne oświetlenie. Instrumenty są idealnym połączeniem formy i praktyczności. 

Wnętrze nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też przyjazne dla użytkownika, a przy tym niezwykle eleganckie.

Ford Ranger

Szeroki wybór systemów rozrywki (ICE)

Proponujemy cztery warianty samochodowego systemu rozrywki. Ten najbardziej rozbudowany zawiera duży kolorowy wyświetlacz, radio AM/FM, odtwarzacz MP3 i CD, funkcję rozpoznawania głosu, łączność Bluetooth® i port USB, a także nawigację satelitarną.

Liczne praktyczne schowki

Ford Ranger

Nowy Ford Ranger proponuje mnóstwo schowków, które ułatwią codzienną organizację pracy.

 

W zależności od wybranego typu kabiny, trzy schowki znajdziesz w środkowej części deski rozdzielczej (krótki, długi oraz długi chłodzony klimatyzacją). W Fordzie Ranger znajdziesz schowki przystosowane do przewożenia żywności, a także uchwyty na kubki i butelki, tace na mniejsze przedmioty i miejsce przygotowane specjalnie na Twój telefon.

Schowek pasażera ma aż 11,9 litrów pojemności i może pomieścić 15-calowego laptopa, składaną parasolkę oraz wiele innych rzeczy. Skrytki i uchwyty rozmieszczone są po całym wnętrzu. Natomiast kabina podwójna posiada dodatkowo dwa duże schowki pod siedzeniami.

Przyjazne rozwiązania

Gdy zasiądziesz za kierownicą nowego Forda Ranger szybko przekonasz się, że jest to samochód przyjazny kierowcy. Czytelna tablica i deska rozdzielcza, podwyższona pozycja kierowcy, wysokiej jakości system audio i wiele dodatkowych akcesoriów ułatwią codzienne podróże.

Ford Ranger

Intuicyjny i nierozpraszający uwagi panel sterowania

Środkowy panel deski rozdzielczej pozwala obsługiwać wszystkie zaawansowane funkcje zintegrowanego systemu audio przy użyciu centralnego joysticka.

Wyświetlacz w desce rozdzielczej

Nowa deska rozdzielcza zawiera wyświetlacz pokazujący istotne informacje na temat użytkowania samochodu – prędkościomierz, obrotomierz i licznik kilometrów oraz inne dane z komputera podkładowego.

Ford Ranger

Komputer pokładowy podaje praktyczne informacje o podróży

Podaje ważne informacje o przebiegu, zużyciu paliwa, prędkości i temperaturze powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Jest to szczególnie przydatne podczas długich podróży albo jazdy po pustkowiach i bezdrożach.

Wbudowana nawigacja satelitarna nie pozwoli Ci zabłądzić

Wystarczy zaprogramować miejsce docelowe przy użyciu wbudowanych w deskę rozdzielczą przycisków, a potem kierować się wskazówkami głosowymi i wizualnymi. Wyświetlacz pokazuje także aktualną lokalizację i najbliższą okolicę. System nawigacji dla bezpieczeństwa został zintegrowany z systemem audio.

Ford Ranger XLT

Najlepszy system audio

Potężny, sześciogłośnikowy system pozwala na odtwarzanie plików MP3 ze znakomitą jakością dźwięku.

Ford Ranger

Światła stopniowo przygasają, pozwalając Twoim oczom przystosować się do otoczenia

System ten automatycznie, stopniowo, przytłumia oświetlenie wnętrza kabiny po uruchomieniu pojazdu.

Kolory i stylizacja

Wystarczy wejść do wnętrza kabiny nowego Forda Ranger, by natychmiast poczuć, jak starannie została zaprojektowana i wykonana. Jej stosunkowo jasna kolorystyka daje wrażenie jeszcze większej przestronności i pozwala ukryć wniesione z zewnątrz zabrudzenia.

 

Cała kabina poszczycić się może nowoczesnym wyglądem, które daje poczucie spokoju i stabilności. Zastosowane materiały są najwyższej jakości i zostały dobrane tak, aby zapewniać praktyczność i wiele lat użytkowania. Wszystkie elementy zostały poddane surowym testom, dzięki czemu można korzystać z Forda Ranger w najtrudniejszych warunkach.

 

Wnętrze jest równie wygodne i relaksujące, co praktyczne i wydajne. Zachęcamy do wybrania koloru nadwozia, by nadać Twojemu Fordowi Ranger własnego stylu.

Ford Ranger

Wykończenie

We wnętrzu nowego Forda Ranger zastosowano wygodne, stylowe i równocześnie wytrzymałe tapicerki, które są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Dlatego dbanie o wnętrze kabiny nie jest większym problemem.
W wersji XLT znajdziemy również welurowe wykończenia, w Limited luksusową czarną skórę, a w Wildtrak skórę perforowaną i siedzenia Alcantara.

Wybór rodzajów kabin

Nowy Ranger oferuje trzy wersje przestronnych kabin. Każda z nich zapewnia więcej miejsca nad głową, dla rąk i nóg – podwójna kabina jest rekordzistką w swojej klasie pod względem miejsca na nogi!

Ranger jest najdłuższym, najszerszym i jednym z najwyższych samochodów typu pick-up na rynku.

Wiodąca w swojej klasie ładowność i możliwość holowania

Całkowicie nowy Ranger ma najwyższą w swojej klasie ładowność i możliwość holowania wynoszącą aż 1 340 kg i 3 350 kg.

Ford Ranger

Możliwość holowania

4x2, kabina pojedyncza: przyczepa bez hamulca do 750 kg, z hamulcem do 2200 kg.

4x4, , kabina przedłużona, kabina podwójna z silnikami 150 i 200KM: przyczepa bez hamulca do 750 kg*, z hamulcem do 3350 kg*

 * W niektórych sytuacjach należy zastosować tryb 4L.

Ford Ranger

Jedź dokąd chcesz!

Nowoczesna technologia sprawia, że Ford Ranger to pick-up, który pozwala sprawnie pokonywać strome zbocza, poruszać się po piachu, błocie czy lodzie. Ale to również samochód, którym łatwo sam zaparkujesz w wąskich miejskich przestrzeniach.

Specjalistyczne zabudowy nadwozia

Jeśli podstawowy model Forda Ranger ma zostać poddany modyfikacjom przez firmę zabudowującą, warto mieć pewność, że zmiany w karoserii i wyposażeniu spełniają obowiązujące w branży standardy bezpieczeństwa i wykonania. W tym celu opracowaliśmy Podręcznik adaptacji nadwozia (Body Equipment Mounting Manual - BEMM), który zawiera szczegółowe informacje pozwalające projektować zmiany i wprowadzać je z zachowaniem najwyższej jakości.

Kabina pojedyncza

Dwudrzwiowa kabina pojedyncza zapewnia wiele praktycznej przestrzeni oraz znakomite parametry skrzyni ładunkowej.

 

 

 

 

 • Dwudrzwiowa kabina z siedzeniami dla dwóch osób.

 • Skrzynia ładunkowa 2317 x 1560 mm

 • 1340 kg maksymalnej ładowności całkowitej (1182 kg w wersji 4x2)

 

Kabina przedłużona

Kabina przedłużona wyposażona jest w czworo drzwi: standardowe, które otwierają się na boki, oraz tylne, otwierane do tyłu, co ułatwia dostęp do tylnej części kabiny i przestrzeni za przednimi fotelami. W kabinie znajdują się składane miejsca dla dodatkowych pasażerów oraz schowki - w tym dwa umieszczone pod podłogą.

 

 • Kabina czterodrzwiowa z tylnymi drzwiami na zawiasach otwieranymi do tyłu i siedzeniami dla czterech osób.

 • Skrzynia ładunkowa 1847 x 1560 mm

 • 1 254 kg maksymalnej ładowności całkowitej

Kabina podwójna

Podwójna kabina nowego Forda Ranger posiada cztery drzwi pełnej wielkości, a jej przestronne wnętrze zapewnia komfort typowy dla samochodu osobowego pięciu osobom. Większe drzwi ułatwiają pasażerom tylnych siedzeń wsiadanie i wysiadanie. Wygodę zapewnia im także największa w tej klasie przestrzeń na nogi.

 

 • Czterodrzwiowa kabina z siedzeniami dla pięciu osób.

 • Skrzynia ładunkowa 1615 x 1560 mm.

 • do 1152 kg maksymalnej ładowności całkowitej.

 

 
SAMOCHODY OSOBOWE
AKTUALNOŚCI
GALERIA
SUBSKRYPCJA
 
P.P.U.H BUSTAN
Ul. Ujejskiego 17-19
48-300 Nysa

TEL: 77 409 12 50
FAX: 77 409 12 51
e-mail: info@bustan.pl