NOWA FIESTA VAN
Przedstawiamy nową Fiestę Van

AKTUALNY CENNIK FORDA FIESTA VAN (kliknij aby pobrać) 

 
 
 
  

Przedstawiamy nową Fiestę Van

Nowy Ford Fiesta Van to połączenie komfortu, technologii i oszczędności paliwa, jakie zapewnia mały samochód, z praktycznością i wydajnością pojazdu użytkowego. Naszym nowym vanem możesz zarówno sprawnie poruszać się po zatłoczonych ulicach, jak i załadować i rozładować go praktycznie w każdym miejscu. A to co jeszcze bardziej ucieszy jego właściciela, to niskie koszty eksploatacji.

Wygląd potwierdzający gotowość do pracy

Zastosowane w nowym Fordzie Fiesta Van rozwiązania Ford Kinetic Design unowocześniły konstrukcję i odświeżyły wygląd – bo najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Mocno wyprofilowane nadwozie Forda Fiesta Van świetnie zaznacza swoją indywidualność i nowoczesność.

Kabina Forda Fiesta Van czyni codzienną pracę przyjemniejszą, bezpieczniejszą i wygodniejszą. Dlatego jak przystało na świetny samochód służbowy, zapewnia ona niezbędną przestrzeń, komfort, elegancję i jest przy tym wyposażona w wiele inteligentnych technologii i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo. 

Przestrzeń ładunkowa o objętości 1,0 m3 posiada ochronną, twardą gumową matę podłogową, cztery boczne uchwyty mocujące (zgodne z normami DIN) oraz pełnej wysokości przegrodę (zgodne z normami DIN).

 


Przyjemność prowadzenia

Nowy Ford Fiesta Van zapewnia doskonałe prowadzenie i jest wyposażony w liczne rozwiązania zapewniające komfort i wygodę. Wszystko po to, aby uprzyjemnić każdy dzień pracy za kółkiem.

 

Dostępne w opcji technologie, takie jak kamera cofania oraz czujniki parkowania, ułatwiają i uprzyjemniają prowadzenie Forda Fiesta Van, czyniąc ten samochód jeszcze bardziej wydajnym w pracy.

Kamera cofania 

Słupki, donice czy murki już nie stanowią problemu – na ekranie wbudowanym w środkową część deski rozdzielczej, kamera cofania pokazuje wszystko to, co znajduje się z tyłu pojazdu. System dodatkowo wyświetla wirtualne linie, które pomagają zaparkować nawet w najciaśniejszych miejscach. Dla wygody, kamera cofania włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

  

Czujniki – czyli bezstresowe parkowanie

Nic tak nie podnosi pewności siebie w trakcie parkowania, jak czujniki parkowania, które pomogą ocenić odległość między autem a dowolną przeszkodą (zarówno z przodu, jak i z tyłu). Po jej wykryciu, czujniki wysyłają ostrzeżenie dźwiękowe, którego natężenie wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. (wyposażenie opcjonalne)

  

Lepiej wyciszona kabina

Wprowadzone w kabinie udoskonalenia tłumią nie tylko hałas silnika, ale również wiatru czy opon.

  

Przyjemna temperatura bez względu na otoczenie

Wydajne i proste w obsłudze ogrzewanie i klimatyzacja zapewniają komfortowe warunki przez cały rok.

Sterowanie głosem, Ford Easy Fuel czy samochodowy system audio DAB zapewnią Ci przyjemne i bardziej komfortowe korzystanie z samochodu.

  

Ford SYNC – zaawansowana technologia obsługi głosowej

Ford SYNC to jedna z najnowocześniejszych technologii, w które wyposażono Forda Fiesta Van. Pozwala ona na obsługę odtwarzacza muzyki czy przyjmowanie i wykonywanie połączeń telefonicznych – a wszystko to za pomocą prostych poleceń głosowych. (bez obsługi języka polskiego)

 


System Ford SYNC pozwala również na odtwarzanie plików dźwiękowych z pamięci USB, telefonu z technologią Bluetooth
®, odtwarzacza MP3 czy iPoda – a wszystko w oparciu o polecenia głosowe (bez obsługi języka polskiego). Jednak jego najważniejszą funkcją jest Emergency Assistance. Dzięki niej, w momencie wypadku lub kolizji telefon komórkowy wykona automatycznie połączenie alarmowe do służb ratunkowych, informując je o lokalizacji pojazdu.

 

Wysoka jakość dźwięku

Radio z odtwarzaczem CD znajdują się w wyposażeniu standardowym. Van daje również możliwość podłączenia iPoda® i innych odtwarzaczy muzyki. Dzięki temu można zabrać w każdą podróż całą swoją ulubioną muzykę.

 


 

Teraz zawsze zatankujesz właściwe paliwo

Dzięki systemowi Ford Easy Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa będzie praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu niewłaściwa końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu. A ponieważ Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, nie trzeba brudzić sobie rąk podczas tankowania.

Quickclear błyskawicznie oczyszcza przednią szybę

Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze szybko usuną lód i śnieg.

 


 

Pracowity i oszczędny

Ford Fiesta Van dba o wydajną działalność firmy i jednocześnie znacząco obniża bieżące koszty.

Szereg praktycznych funkcji służy zmaksymalizowaniu możliwości ładunkowych i wydajności:

 

  • 1,0 m3 przestrzeni ładunkowej 

  • Pełna przegroda zgodna z normą DIN 

  • Cztery zaczepy do mocowania ładunku zgodne z normą DIN

  • Dostępny w opcji hak do holowaniaZwiększona żywotność części obniża koszty eksploatacji

Zwiększenie trwałości części, szersza ich dostępność i łatwiejsza naprawa sprawiła, że zdołaliśmy zredukować koszty eksploatacji pojazdu.

Oto tylko kilka czynników decydujących o większej trwałości:  • 12-letnia gwarancja na korozję perforacyjną nadwozia – osiągnięto ją dzięki zwiększeniu liczby wstępnie powlekanych paneli w dolnej konstrukcji nadwozia, wprowadzeniu powłoki PCV na spodniej stronie pojazdu oraz powłoki woskowej profilach zamkniętych.

  • Inteligentny system rozruchu silnika – montowany jako standardowe wyposażenie we wszystkich pojazdach z silnikiem TDCi, monitoruje prędkość silnika podczas rozruchu i wyłącza rozrusznik, gdy tylko silnik jest w stanie pracować samodzielnie.

  • Przedłużona żywotność części – inteligentny system rozruchu zmniejsza również awaryjność rozrusznika i nawet dziesięciokrotnie przedłuża żywotność zarówno rozrusznika, jak i akumulatora.

  •  

Van, który potrzebuje przerwy tylko raz na rok

Wysoka trwałość części, solidna konstrukcja i doskonała jakość wykonania czynią nowego Forda Fiesta Van wytrzymałym narzędziem gotowym do pracy przez wiele lat. Wszystko to sprawia, że przegląd serwisowy wymagany jest co 20 000 km lub 12 miesięcy.Niska emisja, wysoka wydajność

Silniki Forda Fiesta Van skonstruowano z myślą o ciężkiej pracy, ekonomiczności i dbałości o środowisko. Dlatego wykorzystano w nich innowacyjne technologie ECOnetic, które zapewniają niezrównane osiągi przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa i emisji CO2.

Bez względu na to do czego ma służyć Ford Fiesta Van, zawsze znajdziesz silnik odpowiadający swoim potrzebom. Wśród nich masz do wyboru 1,25-litrowy silnik benzynowy, nowy 1,5-litrowy silnik TDCi, dostępny w dwóch wariantach mocy 75 i 95 KM oraz wersję ECOnetic. Decyduj: benzyna czy diesel, sportowy charakter czy 3,2 l/100 km zużycia paliwa.

Technologia diesla o dużej wydajności

Zaawansowany 1,5 litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi zapewnia 95 KM i 215 Nm momentu obrotowego. Mimo to, tak wydajny silnik, cechuje się znakomitą oszczędnością paliwa i niską emisją CO2.

 


 

Elektryczne wspomaganie kierownicy (EPAS)

System dostosowuje się automatycznie do prędkości pojazdu, aby zawsze zapewnić najwyższy komfort prowadzenia – lżejsze manewrowanie podczas parkowania w ciasnych miejscach oraz pewniejsze prowadzenie na autostradach. W odróżnieniu od konwencjonalnego wspomagania, które pracuje bez przerwy, zwiększając zużycie paliwa i energii, system EPAS działa tylko wtedy, kiedy jest potrzebny, poprawiając tym samym ekonomiczność samochodu.

Bezkompromisowa oszczędność paliwa

 

Nowy 1,5-litrowy silnik Duratorq TDCi ECOnetic zapewnia najlepszą w tej klasie oszczędność paliwa wynoszącą 3,2 l/100 km (w cyklu mieszanym) przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 82 g/km. Oznacza to najniższą emisję wśród produkowanych pojazdów tej klasy. 

Do tak niskiego zużycia paliwa i emisji CO2 przyczynia się także cała gama technologii ECOnetic, które dbają również o zadowalające osiągi.

 

Bardziej wydajny sposób ładowania akumulatora

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów, ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii) działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przekłada się to na niższe zużycia paliwa i mniejszą emisję CO2.

Mniejsze zużycie paliwa za sprawą Auto-Start-Stop

Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik na czas postoju (np. na światłach czy w korku), cały czas zasilając działające układy (jak klimatyzacja czy radio). Wystarczy nacisnąć sprzęgło, a silnik uruchomi się ponownie. Ta technologia staje się szczególnie korzystna podczas jazdy po mieście, gdzie może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10% (w cyklu jazdy miejskiej). Technologia ta jest uwzględniona w standardzie wersji ECOnetic.

Wskaźnik zmiany biegów – maksymalna oszczędność paliwa

Wskaźnik zmiany biegów, umieszczony na tablicy rozdzielczej, sygnalizuje optymalny moment zmiany biegu, aby zużycie paliwa było jak najmniejsze. To prosty i skuteczny sposób na poprawę ekonomiczności jazdy.

  

 

Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie Twoim i ładunku

Wiemy, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo Twoje, Twoich pasażerów i przewożonego ładunku. Dlatego Ford Fiesta Van wyposażony został w szeroką gamę funkcji ochronnych.

Ford SYNC z funkcją Emergency Assistance

Funkcja Emergency Assistance to jeden z najważniejszych elementów systemu Ford SYNC. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Tak długo, jak telefon jest podłączony do SYNC, system może wykorzystać go, do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. W razie potrzeby, można również anulować to połączenie.* 

  

Sygnalizacja spadku ciśnienia w ogumieniu

System pomiaru ciśnienia w oponach – wygoda, komfort, bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opona zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

ESP pozwala zachować pełną kontrolę nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) stale monitoruje prowadzenie pojazdu. Wykrywa odchylenia od wybranego toru jazdy lub początek poślizgu i automatycznie dokonuje korekt. Technologia ta ma na celu pomagać w utrzymaniu kontroli nad pojazdem, jak również skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Ford Fiesta Van sam zahamuje

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 30 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód jadący z przodu nagle się zatrzymał, automatycznie aktywuje hamulce. 

 


Dowodem na innowacyjność i praktyczność tej technologii jest otrzymana nagroda Euro NCAP Advanced w dziedzinie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania na wzniesieniach

Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HLA) zapobiega cofnięciu się pojazdu. Utrzymuje on działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy, co zapewnia kierowcy czas i kontrolę podczas przenoszenia stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny podczas zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

*Funkcja Emergency Assistance dostępna jest w ponad 30 europejskich krajach. Uruchamia się (jeśli podłączony jest telefon komórkowy) w momencie aktywacji poduszki powietrznej(z wyjątkiem poduszki na kolana) lub odcięcia pompy paliwa. Emergency Assistance nie jest obsługiwana we wszystkich europejskich językach.Alarm obwodowy zwiększający bezpieczeństwo

Alarm obwodowy posiada również wewnętrzny czujnik ruchu (IMS), dzięki czemu zapewnia większą ochronę pojazdu.Wersje

Wiemy, że każdy rodzaj biznesu niesie z sobą inne wymagania. Dlatego możesz wybierać spośród czterech wersji wyposażenia: Fiesta Van, Fiesta Van ECOnetic, Fiesta Van Trend oraz Fiesta Sport Van.

Fiesta Van

Przestronne, wysokiej jakości wnętrze oraz uniwersalna przestrzeń ładunkowa o pojemności 1,0 m3 oznaczają, że Ford Fiesta Van jest pojazdem równie praktycznym, co stylowym.

 

Cechy przestrzeni ładunkowej

 

•    1,0 m3 przestrzeni ładunkowej

•    485 do 508 kg ładowności całkowitej (w zależności od silnika)

•    1 296 mm długości przestrzeni ładunkowej

•    Przegroda pełnej wysokości zgodna z normą DIN

•    Cztery zaczepy do mocowania ładunku zgodne z normą DIN

 

Funkcje i cechy Vana

 

•    Tylny spoiler w kolorze nadwozia

•    Elektrycznie sterowane lusterka ze zintegrowanymi kierunkowskazami

•    Radio/CD, obsługa formatu MP3, złącze AUX, cztery głośniki przednie, sterowanie 
      z kierownicy

•    Regulacja odległości i kąta nachylenia kolumny kierownicy

•    Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS)

•    Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS), obejmujący przednią poduszkę powietrzną 
      kierowcy

•    Boczne poduszki powietrzne chroniące głowę i klatkę piersiową, w tym aktywny zagłówek 
      oraz ochrona kolan kierowcy (w opcji)

•    System ABS zapobiegający blokowaniu się hamulców współpracujący z elektronicznym 
      układem podziału siły hamowania (EBD)

•    Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) z układem kontroli trakcji (w opcji)Fiesta Van ECOnetic

Specjalnie przystosowany silnik wysokoprężny, lepsza aerodynamika i wiodąca w klasie, niska emisja CO2 to tylko kilka cech Forda Fiesta Van ECOnetic – najnowszego modelu w rodzinie Ford ECOnetic.


Cechy przestrzeni ładunkowej


•    1,0 m3 przestrzeni ładunkowej

•    505 kg j ładowności całkowitej

•    1 296 mm długości przestrzeni ładunkowej

•    Przegroda o pełnej wysokości zgodna z normą DIN

•    Cztery zaczepy do mocowania ładunku zgodne z normą DIN

•    Wykładzina antypoślizgowa pokrywająca całą powierzchnię podłogi

 

Funkcje ECOnetic (dodatkowo do wersji podstawowej)

•    1,6-litrowy silnik TDCi (95 KM) z filtrem cDPF

•    Wiodąca w klasie emisja CO2 na poziomie 87 g/km

•    Zużycie paliwa 3,30 l/100 km (w cyklu mieszanym)

•    Przednie i tylne zderzaki, uchwyt klapy burty tylnej i tylny spoiler w kolorze nadwozia

•    Obniżone zawieszenie

•    14" koła z sześcioramiennymi osłonami i oponami 175/65 o obniżonych oporach toczenia

•    Sygnalizator zmiany biegów (SIL)

•    System Auto-Start-Stop

•    Kierownica pokryta skórą

•    Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) z układem kontroli trakcji (TA) i układem 
      wspomagającym nagłe hamowanie

•    MFD – wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego

Fiesta Van Trend

Zdecyduj się na wyższą wersję Trend, a znajdziesz w nim jeszcze więcej innowacji i możliwości.

 

Cechy przestrzeni ładunkowej

 

•    1,0 m3 przestrzeni ładunkowej

•    485 do 508 kg ładowności całkowitej (w zależności od silnika)

•    1 296 mm długości przestrzeni ładunkowej

•    Przegroda pełnej wysokości zgodna z normą DIN

•    Cztery zaczepy do mocowania ładunku zgodne z normą DIN

 

Specyfikacja wyposażenia standardowego i ponadstandardowego obejmuje:

 

•    Przednie lampy przeciwmgielne

•    Automatycznie włączające się wycieraczki i reflektory

•    Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne

•    Komputer pokładowy

•    Siedzenie kierowcy z regulacją oparcia na odcinek lędźwiowy

•    Manualnie regulowana klimatyzacja

•    Zestaw głośnomówiący telefonu z Bluetooth® oraz sterowanie głosowe

•    MFD – wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego

Fiesta Sport Van

Sportowy, ekscytujący wygląd i niesamowite osiągi Forda Fiesta Sport Van nadadzą Tobie i Twojemu biznesowi wyrazistego wizerunku.

  

Funkcje i cechy Vana

 

•    500 kg ładowności całkowitej

•    1,6-litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi 95 KM 16-calowe obręcze kół ze stopów 
      lekkich, wzór 12-ramienny

•    Sportowy styl zderzaków i przedniej kraty wlotu powietrza

•    Duży, sportowy spoiler z tyłu

•    Zestaw głośnomówiący telefonu z Bluetooth® oraz sterowanie głosowe

•    MFD – wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego

•    Dywaniki przednie

•    Specjalnie wyprofilowane sportowe fotele

•    Nakładki ochronne

•    Kierownica pokryta skórą

•    Obniżone „sportowe” zawieszenie

•    Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) z układem kontroli trakcji i układem 
      wspomagającym nagłe hamowanie (EBA)

•    Poduszki powietrzne chroniące głowę i klatkę piersiową, łącznie z systemem aktywnych 
      zagłówków i poduszką chroniącą okolice kolan kierowcy

•    Manualnie regulowana klimatyzacja
 
 
SAMOCHODY OSOBOWE
AKTUALNOŚCI
GALERIA
SUBSKRYPCJA
 
P.P.U.H BUSTAN
Ul. Ujejskiego 17-19
48-300 Nysa

TEL: 77 409 12 50
FAX: 77 409 12 51
e-mail: info@bustan.pl