SAMOCHODY NOWE - NOWY FOCUS
 
Nowy model Ford Focus

       Aktualny cennik Ford Focus (kliknij aby pobrać)

 
 
 
 

 

NOWY FORD FOCUS

w atrakcyjnej ofercie 


Ford MultiOpcje od 470 PLN miesięcznie*

 

 

NOWY FORD FOCUS 

Przeprojektowane nadwozie o wyrazistych liniach oraz zaawansowane technologicznie i wyjątkowo eleganckie wnętrze. Poznaj najwspanialszego Forda Focusa w historii.

Model nowej generacji, który wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Doskonałym przykładem jest system Ford SYNC 2 z zaawansowanym systemem obsługi głosowej i 8-calowym wyświetlaczem, służący do intuicyjnej obsługi nawigacji, systemu audio oraz klimatyzacji. Z kolei system wspomagający parkowanie (Active Park Assist) został udoskonalony i teraz oprócz parkowania równoległego oferuje funkcję parkowania prostopadłego oraz dodatkowo pomaga wyjechać z równoległego miejsca parkingowego.

Supernowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne zapewniają idealną równowagę między mocąa ekonomicznością. Zaawansowana przekładnia PowerShift oraz zmiana biegów za pomocą łopatek maksymalizuje wydajność i przyjemność z jazdy.

NADWOZIE

Śmiała stylizacja, pieczołowita dbałość o detale takie jak nowa krata wlotu powietrza i wyprofilowane tylne światła sprawiają, że nowy Ford Focus stanowi wyjątkowe połączenie funkcjonalności i designu.

 


WNĘTRZE

Jak wygląda wzór elegancji w motoryzacji? Wystarczy zajrzeć do wnętrza nowego Forda Focus. Najwyższa jakość i perfekcyjny styl kształtują każdy, nawet najdrobniejszy element – bez względu na to czy jest to wielofunkcyjna kierownica czy intuicyjnie rozmieszczone schowki.

 Moc i wydajność – w jednym

Projektując silniki nowego Forda Focus wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia techniczne, pomagające zarówno obniżyć koszty eksploatacji oraz emisję spalin, jak i uzyskać niezwykłą moc i wydajność.

Wśród dostępnych silników znajdują się zarówno jednostki benzynowe EcoBoost jak i wysokoprężne TDCi. Obao pojemności 1,5 litra i oba wyposażone w funkcję Auto-Start-Stop i technologie oszczędzające paliwo.

Wszystkie nowe silniki spełniają surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6. Na przykład silnik wysokoprężny ECOnetict o pojemności 1,5 litra i mocy 105 KM charakteryzuje się emisją CO2 na poziomie 88 g/km.

MOC

To od Ciebie zależy, który z nowych, zaawansowanych silników będzie sercem Twojego Forda Focus. Wszystkie wyróżniają się niezawodnością, wydajnością i osiągami, które można dopasować do potrzeb kierowcy. Dokładne porównanie jednostek napędowych nowego Forda Focus można znaleźć w dziale „Fakty i liczby”.

Moc i wydajność bez żadnych kompromisów

Seria silników EcoBoost została wzbogacona modelem o pojemności 1,5 litra. Jest to zmniejszona wersja 1,6-litrowego silnika tego typu, dzięki czemu uzyskano mniejszą emisję CO2, a także większą oszczędność na paliwie bez żadnego uszczerbku na mocyi przyjemności prowadzenia. Dostępny jest on w wariantach: 150 i 182 KM i współpracuje z sześciostopniową ręczną bądź automatyczną skrzynią biegów.

  

Nowa opcja

TDCi o pojemności 1,5 litra to nowy silnik, którego konstrukcja oparta jest o 1,6-litrowy TDCi. Oferuje on taką samą moc przy wyjściowym poziomie 95 KM, ale już większą przy 120 KM (od 115 KM), jednocześnie pozwalając uzyskać większą oszczędność paliwai mniejszą emisję CO2. Silnik ten obecnie dostępny jest z sześciostopniową ręczną bądź dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Powershift.

Niższa emisja CO2 w silniku diesla

2,0-litrowy silnik wysokoprężny to kolejna nowość wśród jednostek napędowych firmy Ford. Dostępny jest onw wersji 150 KM z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów, lub automatyczną przekładnią PowerShift. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom znacznie zmniejszono emisję CO2 w porównaniu z jego poprzednikiem.

  

PROWADZENIE

Przyjemność prowadzenia Forda Focus i jego doskonałe właściwości jezdne przeszły do legendy. Nasi inżynierowie nieustannie szukają rozwiązań, z których każdy kierowca będzie dumny. Najnowsze udoskonalenia w Fordzie Focus znów wyznaczają nową jakość podróżowania – bez względu na styl jazdy.W modelach wyposażonych w przekładnie automatyczne dodatkową przyjemność z jazdy zapewniają łopatki do zmiany biegów, które znajdują się tuż przy kierownicy.

 

Maksymalne panowanie na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Zawieszenie gotowe na każde wyzwanie

Wielowahaczowe zawieszenie tylne Control Blade dobrze tłumi nierówności drogii pozwala doskonale panować nad pojazdem, jednocześnie sprawiając, że kierowca świetnie czuje drogę. Rozwiązanie to zapewnia także ciszę w kabinie – nawet podczas przyspieszania.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy Ford Focus stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła. Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim na ulicach miast.

Wydajniejszy sposób ładowania akumulatora

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów, ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging) działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć emisję CO2, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Ford Focus jest wyposażony w unikalny system Aktywnej Żaluzji Chłodnicy, który reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiono aerodynamikę i zwiększono oszczędność zużycia paliwa aż o 0,8% w Nowym Europejskim Cyklu Jazdy (NEDC).

Wskaźnik zmiany biegów

Wskaźnik umieszczony na desce rozdzielczej sygnalizuje, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa. W prosty i skuteczny sposób oszczędzasz paliwo i zmniejszasz emisję CO2.

Porady, które pomagają jeździć ekonomicznie

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowaniei wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

  

Moc i wydajność – w jednym

Projektując silniki nowego Forda Focus wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia techniczne, pomagające zarówno obniżyć koszty eksploatacji oraz emisję spalin, jak i uzyskać niezwykłą moc i wydajność.

Wśród dostępnych silników znajdują się zarówno jednostki benzynowe EcoBoost jak i wysokoprężne TDCi. Obao pojemności 1,5 litra i oba wyposażone w funkcję Auto-Start-Stop i technologie oszczędzające paliwo.

Wszystkie nowe silniki spełniają surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6. Na przykład silnik wysokoprężny ECOnetict o pojemności 1,5 litra i mocy 105 KM charakteryzuje się emisją CO
2 na poziomie 88 g/km.

Samochód, który jest pod Twoją pełną kontrolą

Nowy Ford Focus dzięki inteligentnym technologiom i praktycznym rozwiązaniom, sprawia, że każda chwila spędzona za jego kierownicą jest bezpieczna i wypełniona czystą przyjemnością.

Prowadząc ten zjawiskowy samochód możesz obsługiwać system audio i swój telefon komórkowy nie odrywając rąk od kierownicy a wzroku od drogi.

Udoskonalona technologia obsługi głosowej

Ford SYNC 2 to rozwinięcie obecnego systemu informacyjno-rozrywkowegoz możliwością sterowania głosem. W opcji dodatkowej dostępny jest duży kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8 cali i wysokiej rozdzielczości, który pozwala intuicyjnie obsługiwać wiele ważnych funkcji. Teraz do obsługi telefonu komórkowego czy też odtwarzania muzyki, sterowania klimatyzacją lub nawigacją wystarczą proste polecenia głosowe (bez obsługi języka polskiego).

Bezstresowe parkowanie

Udoskonalona funkcja systemu wspomagającego parkowanie (Active Park Assist) pozwala na parkowanie zarówno równoległe, jak i prostopadłe. Gdy system ustali, że wolne miejsce jest dostatecznie duże, kieruje za Ciebie samochodem, a Tobie pozostaje jedynie używanie pedałów hamulca i gazu. Z kolei system Park-Out Assist dodatkowo pomoże wyjechać z ciasnych miejsc.

Szybsza zmiana biegów

Jeżeli zdecydujesz się na automatyczną skrzynię biegów możesz wybrać efektywne sterowanie łopatkami, które umieszczone są po obu stronach kierownicy. Oznacza to, że można szybko zmienić bieg, ograniczając przy tym do minimum utratę mocy.

Płynna i wydajna skrzynia biegów

Sześciobiegowa, dwusprzęgłowa i automatyczna skrzynia biegów Powershift, łączącyw sobie wygodę mechanizmu automatycznego z kontrolą przekładni manualnej. Sama wybiera następny właściwy bieg w optymalnym momencie, dzięki czemu nie dochodzi do utraty mocy podczas jego zmiany. Szybkie i płynne działanie nie tylko usprawniai uprzyjemnia jazdę, ale także pomaga zaoszczędzić paliwo i obniżyć emisję CO2.

Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach (Active Braking)

Active Braking to innowacyjna technologia, która uruchamia się przy prędkościach powyżej 50 km/h. System skanuje drogę przed pojazdem, a jeśli wykryje prawdopodobieństwo zderzenia, ostrzega kierowcę. W przypadku braku reakcji, zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, a następnie zaczyna hamować. Z kolei gdy samochód jedzie z prędkością poniżej 50 km/h, pomocą służy system Active City Stop. Obie te technologie pokrywają swym działaniem pełen zakres prędkości, z jakimi może poruszać się samochód. Active Braking dostępny jest jako element Inteligentnego tempomatu (Adaptive Cruise Control).

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop)

Active City Stop automatycznie hamuje w momencie wykrycia ryzyka kolizji, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo lub konsekwencje zderzenia z poprzedzającym pojazdem w czasie jazdy z małą prędkością (poniżej 50 km / h). Jest to niezwykle przydatna i praktyczna funkcja w ruchu miejskim, doceniona przez Euro NCAP przyznaną nagrodą w dziedzinie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

*Nagroda przyznana Fordowi Focus, model z 2013 roku

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między pojazdem a dowolną przeszkodą (zarówno z przodu, jaki z tyłu). Wysyłają one kierowcy ostrzeżenie dźwiękowe, którego natężenie wzrasta w miarę zbliżania się do przeszkody. Rozwiązanie to pomoże każdemu kierowcy w szybkim i pewnym parkowaniu.

Widzisz więcej

System ostrzegający przed pojazdami, nadjeżdżającymi z prawej lub lewej strony, podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego (Cross Traffic Alert) to całkowicie nowa technologia, która obecnie wchodzi w skład systemu BLIS (monitorowanie martwego pola widzenia w lusterkach). Podczas wyjeżdżania tyłemz miejsca postojowego i przy ograniczonej widoczności sytuacji na drodze, Cross Traffic Alert jest w stanie wykryć zbliżające się pojazdy i ostrzec kierowcę za pomocą sygnału dźwiękowego. Technologia ta umożliwia również wyświetlenie ostrzeżenia na lusterku bocznym (lewym lub prawym, zależnie od kierunku zbliżających się pojazdów).

  

Koniec problemu martwego pola

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie. Blind Spot Information wykorzystuje obecnie także zupełnie nową technologię – Cross Traffic Alert. 


System kontroli pasa ruchu (Lane Keeping Alert)

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewrw zaplanowany sposób.

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

  

System monitorowania koncentracji kierowcy

System ten kontroluje poziom zmęczenia kierowcy. Jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji, w zestawie wskaźników pojawi się ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę. Jeśli kierowca zignoruje ostrzeżenie i nie zatrzyma się, a system wykryje gwałtowne obniżenie koncentracji kierowcy (np. zjechanie z pasa ruchu), włączy się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i pojawi się dodatkowe ostrzeżenie wizualne.

Większa widoczność bez oślepiania innych kierowców

System automatycznego sterowania światłami drogowymi (Auto High Beam) to inteligentny układ oświetlenia, służący bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność.
Auto High Beamdostępny jest jako opcja z systemem Lane Keeping Aid (patrz strona Bezpieczeństwoi zabezpieczenia).

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition)

Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś zakazu wyprzedzania lub ograniczenia prędkości? Teraz możesz tego uniknąć. Ford Focus wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i wyświetla informację o ograniczeniu prędkości na wyświetlaczu deski rozdzielczej.

Inteligentny tempomat (Adaptive Cruise Control)

Inteligentny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę*) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, przyhamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Pomoc w zachowaniu bezpiecznej odległości

Na tablicy rozdzielczej znajduje się wskaźnik odległości do poprzedzającego pojazdu, który przez cały czas wyświetla informację o tym, jaka odległość dzieli Cię od samochodu jadącego przed Tobą. Podświetlane ikony informują Cię o dystansie. Jeżeli zbliżysz się za blisko do samochodu jadącego przed Tobą, Distance Alert (element Adaptive Cruise Control) ostrzeże Cię, wyświetlając czerwony symbol.

Zaawansowany system oświetlenia

Reflektory biksenonowe wyposażone są w system adaptacji oświetlenia, który dostosowuje rodzaj oświetlenia do sytuacji. W zależności od rodzaju drogi i otoczenia układ wybiera jedno z czterech ustawień, dając najlepsze rozłożenie światła. System ten obejmować może również doświetlanie zakrętów.

Nowa kierownica – masz wszystko pod ręką

Trójramienna kierownica, stworzona specjalnie dla Forda Focus, cechuje się bardzo ergonomiczną budową. Każdy przycisk jest w zasięgu palców, a samo umieszczenie kierownicy ułatwia prowadzenie i zwiększa widoczność deski rozdzielczej. Zachęcamy do wybrania szczególnie przyjemnej w trzymaniu kierownicy podgrzewanej!

Pomysłowe schowki

W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się bezpieczne miejsce na smartfonyi inne urządzenia mobilne. Wyposażono je w port USB pozwalający na ładowaniei korzystanie z nich podczas jazdy.

System bezkluczykowy

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się gdy mamy zajęte ręce, np. podczas zakupów czy wakacyjnych wypadów za miasto.

Ford Power – uruchom silnik jednym przyciskiem

Już nie trzeba używać kluczyków – wystarczy nacisnąć przycisk rozrusznika Ford Power, jednocześnie wciskając pedał sprzęgła (lub pedał hamulca w wersji z przekładnią automatyczną).

Funkcja MyKey®

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka Forda Focus stałych parametrów i ograniczeń jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie deaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Dla zapewnienia komfortu Ford Focus zapewnia możliwość ręcznego ustawienia jednego z sześciu poziomów czułości.

Automatycznie składane lusterka boczne

Zasilane elektrycznie lusterka składają się automatycznie po zamknięciu samochodu lub użyciu przełącznika regulacji lusterek. Pozwala to uniknąć przypadkowego uszkodzenia. W pozycji złożonej chronione są również eleganckie, zintegrowane kierunkowskazy.

Ford Easy-Fuel

Ta praktyczna technologia sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A że jako Easy-Fuel jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Szybkie oczyszczanie przedniej szyby z Quickclear

Ta inteligentna funkcja sprawia, że szybko wyruszysz w drogę nawet w mroźny poranek. Wystarczy nacisnąć przycisk, a ukryte w szybie elementy grzewcze szybko usuną lódi śnieg z przedniej szyby.

Nowy Ford Focus w atrakcyjnej ofercie 


Ford MultiOpcje od 470 PLN miesięcznie*


 
Ford Focus
 
SAMOCHODY OSOBOWE
AKTUALNOŚCI
GALERIA
SUBSKRYPCJA
 
P.P.U.H BUSTAN
Ul. Ujejskiego 17-19
48-300 Nysa

TEL: 77 409 12 50
FAX: 77 409 12 51
e-mail: info@bustan.pl