SAMOCHODY NOWE - S-MAX
NOWY S-MAX

AKTUALNY CENNIK FORDA S-MAX (kliknij aby pobrać) 

 


DESIGN, KTÓRY KOMPONUJE SIĘ Z TWOIM STYLEM ŻYCIA

Eleganckie i sportowe nadwozie nowego Forda S-MAX sprawia, że obok tego samochodu nikt nie przejdzie obojętnie.
Niżej poprowadzona linia dachu, smukłe reflektory oraz muskularne przetłoczenia nadkoli sprawiają, iż sylwetka nowego Forda S-MAX wydaje się niezwykle dynamiczna i wyrazista. Zyskała również mocniej zarysowaną linię okien oraz światła do jazdy dziennej LED i diodowe tylne lampy, które czynią tylną część nadwozia masywniejszą wizualnie. Łączy je ozdobna satynowa chromowana listwa, a tylny dyfuzor oddziela zintegrowane końcówki rury wydechowej, stanowiąc ciekawe uzupełnienie dynamicznej stylistyki nadwozia.

 

Usiądź za kierownicą nowego Forda S-MAX i ciesz się wnętrzem, które jest fascynującym połączeniem wygody i elegancji. Dynamicznie wyprofilowana konsola środkowa harmonijnie łączy się z dolną częścią deski rozdzielczej. Wzrok przykuwają aluminiowe elementy dekoracyjne nad przednim schowkiem i wygodne fotele w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Otwarta, przestronna kabina zyskuje dzięki pełnowymiarowemu oknu dachowemu oraz inteligentnemu systemowi foteli Easy-Fold.

Pewne prowadzenie
w zmiennych warunkach drogowych

Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża 
i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość mocy na przednią lub tylną oś. Zapewnia to doskonałą przyczepność samochodu i trakcję.

 

Oczy dookoła głowy

W Fordzie S-MAX debiutuje technologia  Front Split View Camera, która ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach lub parkingach o ograniczonej widoczności, wykorzystując w tym celu kamerę z kątem widzenia wynoszącym 180 stopni zainstalowaną w przedniej części auta.

 

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Z Fordem S-MAX parkowanie nie będzie żadnym problemem. System Perpendicular Parking pozwala zaparkować pojazd prostopadle pomiędzy innymi pojazdami bez konieczności dotykania kierownicy. Podobnie działa system Active Park Assist, który wspomaga parkowanie równoległe. Oba systemy najpierw wykrywają odpowiednie miejsce a następnie pomagają kierowcy zaparkować samochód.  System Park Out Assist wspomaga natomiast manewr  wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. Układ odpowiada za kierowanie, podczas gdy kierowca operuje pedałem przyspieszenia, hamulcem i biegami. Po wykonaniu manewru system wyświetla na desce rozdzielczej informację o konieczności przejęcia kontroli nad kierownicą przez kierowcę. Dodatkowo system Side Parking Aid (SPA) emituje dźwiękowe ostrzeżenia oraz wyświetla na monitorze odległość do przeszkód znajdujących się wokół pojazdu.

 

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System wyświetla także wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie nawet w bardzo ciasnych miejscach.

 

System kontroli pasa ruchu (Lane Keeping Alert)

Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem.  W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu (bez użycia kierunkowskazu) ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenieo zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. Technologia ta została stworzona z myślą o jeździe po drogach wielopasmowych, takich jak autostrady. 

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. 

 

Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”

Walka z lodem, śniegiem czy mgłą na przedniej szybie to przeszłość. Wystarczy nacisnąć guzik, 
a niewidoczne elementy grzewcze w kilka sekund oczyszczą ją za Ciebie.

 

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych 
i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

 

Inteligentny, niezwykle elastyczny układ siedzeń

Elastyczny układ foteli zapewnia dużo miejsca dla pięciu a nawet siedmiu podróżnych, zaś składane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie można ustawiać w różnych konfiguracjach pozwalających dodatkowo dostosować wielkość przestrzeni bagażnika. Wystarczy np. nacisnąć przycisk, aby całkowicie złożyć fotele w drugim i trzecim rzędzie, a tym samym natychmiast uzyskać sporo miejsca na sprzęt sportowy lub nieporęczne pakunki.

 

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Nowa technologia Intelligent Speed Assist (ISA) pozwala kierowcy zaprogramować maksymalną prędkość jazdy, a następnie na bieżąco ją dostosowuje do sytuacji drogowej, korzystając 
z danych systemu rozpoznawania znaków drogowych oraz systemu nawigacji.

 

Elektryczne i bezdotykowe otwieranie oraz zamykanie bagażnika

Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Nowy Ford S-MAX wykrywa znajdujący się w pobliżu Twój klucz elektroniczny KeyFree, pozwalając Ci otworzyć i zamknąć klapę bagażnika bez używania rąk. Jak? Wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem.

 

Uruchomienie samochodu jednym przyciskiem

Już nie trzeba używać kluczyka, aby uruchomić silnik. Wystarczy, że Ford 
S-MAX wykryje Twój kluczyk, a ty naciśniesz przycisk rozrusznika Ford Power, jednocześnie wciskając pedał sprzęgła (lub pedał hamulca w wersji 
z przekładnią automatyczną).

 

Bezkluczykowy czyli bezproblemowy 

System Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie, gdy masz zajęte ręce.

 Najwyższa jakość dźwięku

System audio z 9 głośnikami jest dostępny jako standard z funkcją Ford SYNC 2. Gwarantuje on wyjątkową czystość dźwięku w każdym miejscu kabiny. Opcjonalny system Premium z 12 głośnikami Sony i radiem DAB to jeszcze lepsze wrażenia i bogatszy dźwięk.

Ford SYNC 2 – zaawansowany system sterownia głosem

Ford SYNC 2 nowej generacji umożliwia wybór muzyki, sterowanie nawigacją 
i klimatyzacją, nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych oraz wybieranie osób z listy kontaktów w telefonie przy użyciu  niezwykle prostych poleceń głosowych (bez obsługi języka polskiego). Wszystkie wspomniane czynności można również wykonywać korzystając z 8" kolorowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości.

System ten zawiera również funkcję Wzywania pomocy (Ford Emergency Assistance). W momencie wypadku automatycznie łączy osoby znajdujące się w pojeździe z operatorami lokalnych służb ratunkowych w języku właściwym dla danego kraju (więcej informacji w zakładce Bezpieczeństwo 
i zabezpieczenia).

 

System Ford Easy Fuel – bezproblemowe tankowanie

Teraz zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Końcówka pistoletu dystrybutora nie będzie pasować do wlewu jeśli spróbujesz zatankować nieodpowiednie paliwo. Dodatkowo Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, więc nie musisz już brudzić sobie rąk podczas tankowania.

Pożycz samochód i śpij spokojnie – Funkcja MyKey®

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy 
i pasażerom bezpieczeństwo.

Inteligentny tempomat

Inteligentny tempomat umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie maksymalnej prędkości z jaką chcemy się poruszać. Kiedy system wykryje pojazd jadący przed nami, w razie konieczności zmniejszy prędkość, tak aby zachować wymaganą i bezpieczną odległość. Gdy droga znów jest pusta, samochód automatycznie przyspiesza do zaprogramowanej wcześniej prędkości. Takie rozwiązanie niezwykle podnosi zarówno komfort podróżowania, 
jak i bezpieczeństwo jazdy.

System ACC nie ochroni przed zderzeniami 

z obiektami stacjonarnymi.
 

 

REWELACYJNE OSIĄGI. MAKSYMALNA OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA.

Witaj w czasach, w których nie musisz już wybierać między mocą 
a ekonomicznością! Aerodynamiczna linia nadwozia, innowacyjne rozwiązania oraz technologie takie jak Auto Start-Stop sprawiają, że wybierając nowego Forda S-MAX nie musisz iść na żadne kompromisy.

 

EcoBoost – moc i wydajność 
w jednym

Doskonałe osiągi i komfortowa jazda to zasługa nowoczesnych jednostek napędowych, w tym silników benzynowych EcoBoost.  

W gamie silników benzynowych znajdzie się nowa jednostka 1.5 litra EcoBoost o mocy 160 KM, połączona z manualną skrzynią biegów, oraz240-konny silnik 2.0 litra EcoBoost zestawionyze skrzynią automatyczną.


Gama silników wysokoprężnych

Ford S-MAX dostępny jest ze 120-konną jednostką 2.0 litra TDCi z sześciobiegową skrzynią manualną , a także zmodernizowaną konstrukcją 2.0 TDCi 
o mocy 150 i 180 KM, współpracującą z przekładnią ręczną lub automatyczną Powershift. W każdym 
z nich zastosowano system Active Thermal Managment, który pomaga szybciej osiągnąć optymalną temperaturę pracy silnika, co zwiększa jego wydajność i obniża emisję CO
2 nawet o 7%, zapewniając jednocześnie wyższa oszczędność paliwa.

 

ZŁAP ZA KIEROWNICĘ I PRZEJMIJ KONTROLĘ!

Wyrafinowana konstrukcja podwozia, precyzyjnie dostrojone przednie i tylne zawieszenie oraz bogactwo inteligentnych technologii. Dzięki tym rozwiązaniom Ford S-MAX zapewnia maksymalne osiągi oraz pełną kontrolę w każdej sytuacji i każdych warunkach.

Siła wyboru

Nowy Ford S-MAX oferuje trzy wersje skrzyni biegów.
• Sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów 
• Sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów
• Sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów PowerShift.

Ford PowerShift – poczuj moc, a nie zmianę biegów

Wykorzystująca najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie skrzyń biegów, przekładnia Ford PowerShift stanowi doskonałe połączenie wygody przekładni automatycznej oraz osiągów gwarantowanych przez przekładnie manualne. Ta 6-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna sprytnie wybiera następny, właściwy bieg w najlepszym momencie, aby zapewnić błyskawiczną zmianę biegów, bez przerw w przenoszeniu napędu. Dzięki temu zmiana następuje płynnie i błyskawicznie, zapewniając brak utraty mocy podczas przenoszenia napędu i pomagając zaoszczędzić paliwo oraz obniżyć emisję CO2.

 

Manetki do zmiany biegów– jeszcze większa przyjemność z jazdy

W manetki do zmiany biegów zazwyczaj wyposażone są tyko samochody sportowe. Teraz to rozwiązanie znajdziesz też w Fordzie S-MAX.  Zamontowane na kierownicy manetki, umożliwiają szybką i lekką zmianę biegów ruchem palca. Dostępne są do wszystkich wersji z automatyczną skrzynią biegów.

 

Zawieszenie zapewniające doskonałe wrażenia 
z jazdy i kontrolę nad pojazdem

Nowe tylne zawieszenie wielowahaczowe w połączeniu z unowocześnionym zawieszeniem przednim opartym o kolumny prowadzące (McPhersona) zapewnia kierowcy maksymalną kontrolę nad samochodem i świetne wrażenia z jazdy bez względu na jakość drogi.

JESZCZE LEPSZA OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA

  

Technologia, która pomaga jeździć oszczędniej

System Ford EcoMode analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie program podaje wskazówki, jak przy danym profilu kierowcy jeździć ekonomicznie.

 

Auto-Start-Stop to jeszcze niższe zużycie paliwa

Gdy Ford S-MAX stoi na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia takich jak klimatyzacja, Ford SYNC, radio, szyby elektryczne, ale sam samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! W cyklu miejskim rozwiązanie to może zmniejszyć zużycie paliwa nawet do 10%.

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów, ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging) działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przekłada się to na większą oszczędność paliwa 
i mniejszą emisję CO
2.

 

 

 

 
SAMOCHODY OSOBOWE
AKTUALNOŚCI
GALERIA
SUBSKRYPCJA
 
P.P.U.H BUSTAN
Ul. Ujejskiego 17-19
48-300 Nysa

TEL: 77 409 12 50
FAX: 77 409 12 51
e-mail: info@bustan.pl